صفحه اصلی » اجتماعی » باغ گیاهشناسی کاشان پایلوت کشوری و جهانی حفظ خزانه ژن های گیاهی/ احداث باغ موزه گلاب کاشان

در شصت و هفتمین جلسه رسمی شورای شهر کاشان مطرح شد؛

باغ گیاهشناسی کاشان پایلوت کشوری و جهانی حفظ خزانه ژن های گیاهی/ احداث باغ موزه گلاب کاشان

معاون خدمات شهری شهرداری کاشان گفت: باغ گیاهشناسی کاشان یک پایلوت کشوری بلکه جهانی برای حفظ خزانه ژن های گیاهی یا توسعه گیاهان دارویی در منطقه کویری کاشان با دمای متغیر 60 درجه است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد خالدی در شصت و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کاشان، با موضوع مراحل تکمیل باغ گیاهشناسی کاشان و ایجاد موزه گلاب در آن، گفت: از آنجا که فقط 13 باغ گیاهشناسی در کشور وجود دارد و بنا به دلایلی 10 مورد از این باغ ها از بین رفته است احداث باغ گیاهشناسی یک فرصت استثنایی در کاشان است.

وی با تاکید بر اینکه کاشان با توجه به شرایط خاص می تواند یک برند برای باغ گیاه شناسی باشد، تصریح کرد: ما نباید این فرصت را از دست بدهیم چون احداث این باغ می تواند یک پایلوت کشوری بلکه جهانی برای حفظ خزانه ژن های گیاهی یا توسعه گیاهان در منطقه کویری کاشان با دمای متغیر 60 درجه قراربگیرد.

به گفته وی، احداث باغ گیاهشناسی کاشان تلاش و گامی برای حفظ و آموزش توسعه گیاهانی است که شاید در اذهان فراموش شدند و الان می توان به عنوان یک بانک ژنی به آن استنباط کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری کاشان، با اشاره به اینکه بسیاری از دانشجویان کشور نیز در بحث علوم گیاهی می توانند از این منبع استفاده کنند، گفت: باغ گیاهشناسی کاشان فرصتی است تا این فضا بیشتر به مردم شناسانده و این ظرفیت ویژه گردشگری طبیعی با محوریت گیاهان دارویی و معطر بیشتر از قبل معرفی شود.

خالدی، پروسه اقدام شده و توافقات انجام شده باغ گیاهشناسی کاشان با شهرداری را یادآورشد و گفت: حمایت هر چه بیشتر و پیگیری سریعتر شهرداری در تکمیل فرآیند احداث این باغ در منظر ورودی شهری می تواند به عنوان فضای گردشگری و مباحث آموزشی دانشکده های کشاورزی مورد توجه و استقبال قراربگیرد.

احداث موزه گلاب بعنوان یک ظرفیت ویژه صنعت گردشگری

رئیس باغ گیاهشناسی کاشان، نیز با تشریح و گزارش مفصلی از موزه های تخصصی گلاب، چای، قهوه، عطر و ادکلن و سایر موزه های تخصصی در کشورهای اروپایی و شرقی گفت: عملیات احداث باغ گیاهشناسی کاشان در پنج سال اخیر با حمایت ستاد توسعه گیاهان دارویی ریاست جمهوری در حال اجرا بوده و ایجاد ساختمان باغ موزه گلاب نیز در ورودی آن به وسعت یک هکتار جانمایی شده است.

بتولی، احداث باغ گیاهشناسی کاشان و موزه گلاب را بعنوان یک ظرفیت ویژه صنعت گردشگری کاشان دانست و گفت: تداوم و تکمیل این دو پروژه نیازمند حمایت همه جانبه و همکاری شورای شهر است.

به گفته وی، عملیات احداث ساختمان باغ موزه گلاب در دو بخش کارگاه گلابگیری و دم نوش خانه از سال گذشته آغاز شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!