صفحه اصلی » اقتصادی » 60 درصد موقوفات استان زراعی است/ اصفهان 6 هزار و 286 مسجد و حسینیه دارد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه اصفهان:

60 درصد موقوفات استان زراعی است/ اصفهان 6 هزار و 286 مسجد و حسینیه دارد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه اصفهان گفت: 60 درصد موقوفات زراعی است و چون حاصلی به دست نمی آید، در آمدی هم ندارد، اما علی رغم مشکلات سالانه حداقل 15درصد رشد مالی داشته ایم.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در نشست تخصصی که به مناسبت دهه وقف با حضور روحانیون در جوار حرم مطهر امامزاده سید محمد(ع) خمینی شهر برگزار شد، اظهار کرد: در دهه وقف قرار داریم که شایسته ترویج بیشتر این سنت حسنه است چرا که قریب به 74 آیه شریفه قرآن کریم درمورد انفاق نازل شده است که بهترین نوع آن انفاق ماندگار است.

وی با اشاره به اینکه پرونده عمل ما هنگام مرگ‌ بسته می شود وسه دسته هستند که پرونده آنها باز است، افزود: دسته ای تربیت کنندگان اولاد صالح هستند؛ تربیت یافتگانی که خدمات شایانی به جامعه خود داشته اند و در هر دین و آیینی چنین فرزندانی وجود دارد و دسته دیگر کسانی که وقف های ماندگار انجام می دهند و جامعه سالیان سال از خدمات آنها بهره مند می شوند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه اصفهان خبر داد: وقف یک احسان ماندگار است در زمان های گذشته مردم به اهل علم مراجعه می کردند و موقوفات خود را تقدیم می کردند اما امروزه یکی از دلایل کمرنگ شدن موقوفات استفاده صحیح نکردن از موقوفات و پاسداری نکردن از آنها است .

وی هشدار داد: بدانید اگر چیزی در راه خدا وقف شود و حکومت ظالمی بیاید و آنها را ازبین ببرد باز به اصل خود برخواهد گشت و چیزی که برای خدا وقف شد از بین نمی رود مخصوصا وقفی که برای احیای سنت پیامبر است جاودان خواهد ماند .

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی خاطرنشان کرد: در طول سال، از طرف اداره اوقاف استان اصفهان قریب به 3 میلیارد به حوزه های علمیه کمک می شود ما در نظام جمهوری اسلامی حوزه علمیه و مساجد بسیاری ساختیم اما باید نگاه همه جانبه داشت و چه بسا بازارهایی هم درکنار آنها ساخت.

وی ادامه داد: دهه وقف فرصت مناسبی برای جذب وقف هایی که نیاز جامعه است ما در استان اصفهان 15هزارو 200 موقوفه داریم و 5هزار و316مسجد در استان و 970حسینیه موجود است .

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی مطرح کرد: 60 درصد موقوفات زراعی است و چون حاصلی به دست نمی آید، در آمدی هم ندارد، اما علی رغم مشکلات سالانه حداقل 15درصد رشد مالی داشته ایم .

وی در پایان گفت: وقف در زمینه ها ی اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی نیر کاربرد دارد و باید با استفاده از مشاوران،وقفهای مورد نیاز مردم را به واقفان توضیح دهیم .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!