صفحه اصلی » اجتماعی » رتبه ممتاز اصفهان در کشور به علت میزان مشارکت واقفان/ واقفان منافع جمع را بر منافع فردی ترجیح می دهند

مدیرکل آموزش‌وپرورش اصفهان:

رتبه ممتاز اصفهان در کشور به علت میزان مشارکت واقفان/ واقفان منافع جمع را بر منافع فردی ترجیح می دهند

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان بابیان اینکه واقفان منافع جمع را منافع فردی ترجیح می دهند، گفت: استان اصفهان در سال‌های اخیر به علت میزان مشارکت واقفان رتبه ممتاز در کشور داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۸:۰۱ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد اعتدادی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه شش باب مدرسه از موقوفات صارمیه بابیان اینکه وقف یکی از سنت‌های حسنه ارزشمندی که در مکتب اسلام بر روی آن تأکید فراوانی شده است، اظهار کرد: واقفان خیراندیش باخدا معامله می‌کنند و بهره، سود و منافع اموال خود را درراه خدمت مردم قرار می‌دهند و اغلب هم محرومان جامعه از آن بهره‌مند می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: استان اصفهان در سال‌های اخیر به علت میزان مشارکت واقفان رتبه ممتاز در کشور را داشته است و امروز با یکی از عالی‌ترین قسمت‌های این سنت مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه موقوفات صارمیه در اصفهان زمینه توسعه فرهنگی را ایجاد کرده اند، افزود: این موقوفات تاکنون توانسته منشأ خیر و برکت در شهر اصفهان شود و دانش‌آموزانی که از فضای فیزیکی مناسبی برای تعلیم و تربیت برخوردار نبوده‌اند را پوشش دهد.

اعتدادی بیان کرد: واقفان منافع جمع را بر منافع فردی ترجیح دادند و با توجه به گستردگی موقوفات صارمیه این جریان مبارک همچنان با شتاب بیشتری ادامه می‌یابد.

وی با اشاره به مصرفی نبودن جریان وقف، تصریح کرد: وقف یک جریان ادامه‌دار است که نسل‌های متوالی را از برکات خود بهره‌مند می‌سازد.

مغازه‌های موقوفه میدان امام علی (ع) با پرداخت کرایه‌ در ساختن این مدارس نقش دارند

مدیر اجرایی موقوفه صارمیه هم در این مراسم با اشاره به اینکه اولین موقوفه صارمیه سال ۱۳۰۰ تشکیل شد که دومین مدرسه کشور در این مقطع بود، گفت: این مدرسه و این موقوفات باعث افتخار مردم شریف اصفهان است.

قائمی بیان کرد: متولیان چراغ راه و هدایت‌گر موقوفه‌ها هستند و امروز بعد از گذشت یک سال دوباره در مورد مدارس صارمیه صحبت می‌کنیم.

مدیر اجرایی موقوفه صارمیه بابیان اینکه ساختمان این مدارس نیمه کار به بدترین شکل ممکن بود که امروز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، اظهار کرد: عاجزانه از شما دعای خیر طلب می‌کنم

وی ادامه داد: مغازه‌های موقوفه میدان امام علی (ع) با پرداخت کریه‌ها در ساختن این مدارس نقش دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد