صفحه اصلی » اجتماعی » وجود ۲۳۰۴ هکتار بافت فرسوده در شهر اصفهان/ منطقه ۱۴ بیشترین میزان بافت فرسوده شهری را به خود اختصاص داده است

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اصفهان خبرداد؛

وجود ۲۳۰۴ هکتار بافت فرسوده در شهر اصفهان/ منطقه ۱۴ بیشترین میزان بافت فرسوده شهری را به خود اختصاص داده است

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اصفهان گفت: در همه مناطق پانزدهگانه شهر اصفهان لکه های بافت فرسوده وجود دارد که منطقه چهارده با ۳۱۲هکتار و منطقه پنج با ۱۸ هکتار به ترتیب بیشترین و کمترین مساحت بافت فرسوده را دارا هستند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۵ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۸

حسین جعفری در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: در همه مناطق پانزدهگانه شهر اصفهان لکه های بافت فرسوده وجود دارد که منطقه چهارده با 312هکتار و منطقه پنج با18 هکتار به ترتیب بیشترین و کمترین مساحت را دارا هستند.

وی ادامه داد: از جمله اقدامات واحد بافت فرسوده در سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اصفهان  تهیه طرح های بازآفرینی بافت های فرسوده و ناکارآمد و راه اندازی دفاتر تسهیل گری و خدمات نوسازی است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اصفهان عنوان کرد: خدمات ارایه شده در این دفاترتسهیل گری شامل مجموعه اقدامات تبلیغی، ترویجی، توانمند سازی اقتصادی اجتماعی ساکنین تا تهیه و تصویب طرح و اجرا است.

وی ادامه داد: علاوه بر آن پروژه های عمرانی شامل تعریض معابر و بازگشایی گلوگاه ها، تامین فضاهای خدماتی و ورزشی،تامین فضای سبز و پروژه های ارتقا کیفی و بهسازی محیطی، پروژه های تجمیع و نوسازی مسکن از جمله اقداماتی است که در این محدوده ها پیشنهاد و اجرا می شود.

جعفری تصریح کرد: بازآفرینی محلات ناکارآمد شهری فرآیندی طولانی مدت است چرا که جهت هرگونه اقدامی نیاز به بستر سازی در حوزه های اجتماعی فرهنگی است تا به صورت کالبدی شاهد اقدامات باشیم و در طی این فرآیند همکاری دستگاه های متولی، تخصیص اعتبار، مشارکت بخش خصوصی در روند اجرا می تواند موثر باشد.

وی خاطر نشان کرد: طبق آخرین مصوبه کمیسیون ماده 5(سال1394) مساحت بافت فرسوده در چهار گونه مختلف با 232 پهنه 2304 هکتار است که به ترتیب بافت ناکارآمد تاریخی 44 پهنه، بافت ناکارآمد میانی 43 پهنه، بافت ناکارآمد با پیشینه روستایی120 پهنه، بافت ناکارآمد با پیشینه اسکان غیر رسمی 25 پهنه است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد