صفحه اصلی » اجتماعی » بالغ بر 6 هزار حادثه و حریق در شش ماهه اول سال رخ داده است/ افزایش یازده درصدی حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته

رییس اداره ارتباطات آتش نشانی اصفهان:

بالغ بر 6 هزار حادثه و حریق در شش ماهه اول سال رخ داده است/ افزایش یازده درصدی حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته

رییس اداره ارتباطات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: آمار حوادث نسبت به 6ماهه اول سال گذشته یازده درصد افزایش داشته و میزان حریق پنج درصد کاهش داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۸

فرهاد کاوه آهنگران در  گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: تعداد حریق در 6 ماهه اول سال 97، دو هزار و 316 و تعداد حادثه در همین زمان سه هزار و 792 که در مجموع 6 هزار و 108 مورد حریق و حادثه در در 6 ماه اول رخ داده است.

وی ادامه داد: حوادث نسبت به 6ماهه اول سال گذشته یازده درصد افزایش داشته و میزان حریق پنج درصد کاهش داشته است.

رییس اداره ارتباطات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان عنوان کرد: افزایش حادثه ها به خاطر میزان افزایش مبحوس شدن شهروندان به علت بی برقی های تابستانه بوده است لذا توصیه می کنیم آسانسور هابه سیستم ترمز هوشمندو ایمنی متصل باشند که در هنگام قطع برق در نزدیک ترین طبقه منفی آسانسور بایستد.

وی افزود: سرویس کار آسانسور هم به موقع آن را سرویس کند و باطری های اضطراری نیز بر روی آسانسور ها نصب کنند.

کاوه آهنگران با بیان اینکه تعداد نجات یافتگان در 6 ماهه اول دو هزار و 766 نفر بوده است ، گفت: این عدد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 29 درصد افزایش داشته است، شاخص ترین حریق و حادثه در سال 97 رویت مار و حریق وسایل نقلیه و سفال های گندم در زمین های کشاورزی بوده است.

وی اضافه کرد: فرهنگ سازی ایمنی باید انجام شود و درتابستان ها به منظور عدم نفوذ مار همه منافذ را ببنند.

رییس اداره ارتباطات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان یادآور شد:گاز گرفتگی ها موضوع روزی است که ما با آن در ارتباط هستیم، برخی از شهروندان با شروع فصل سرما بدون اینکه وسایل گرما زا را از لحاظ ایمنی چک کنند اقدام به نصب آنها می کنند و ممکن است در تابستان پرنده ای در لوله ها لانه کرده باشد و یا گرد و غبار در آن گیر کرده باشد

وی خاطر نشان کرد: به خاطر سرما و کیپ کردن کامل در و پنجره خطرات جانی از جمله گاز گرفتکی شهروندان را تهدید می کند که البته تا به حال آماری در این خصوص به آتش نشانی ارائه نشده است.

انتهای پبام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد