صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » رونمایی از پوستر جشنواره مردمی آواز «خواجوخوانی» همزمان با روز اصفهان/ نمایشگاه پوسترهای تلالو مطلا در عمارت سعدی برپا می شود

رئیس حوزه هنری استان خبرداد؛

رونمایی از پوستر جشنواره مردمی آواز «خواجوخوانی» همزمان با روز اصفهان/ نمایشگاه پوسترهای تلالو مطلا در عمارت سعدی برپا می شود

رئیس حوزه هنری استان اصفهان گفت: از جمله برنامه روز اصفهان در عمارت سعدی حوزه هنری استان اصفهان می توان به رونمایی از پوستر جشنواره مردمی آواز «خواجوخوانی» در روز پنج شنبه۱آذر، امضای سند همکاری برای آغاز دوسالانه نگارگری اصفهان در روز شنبه ۳ آذر و برگزاری نمایشگاه پوسترهای تلالو مطلا تا ۶ آذر اشاره کرد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۲ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛مهدی احمدی فر رئیس حوزه هنری استان اصفهان در این نشست به تشریح برنامه های حوزه هنری به مناسبت روز اصفهان پرداخت و گفت: این برنامه ها به صورت نمایشگاهی و کارگاهی در زمینه رشته های مختلف هنری از جمله گرافیک، نگارگری، نقاشی، شعر و… برگزار می شود.

وی افزود: برنامه روز اصفهان در عمارت سعدی حوزه هنری استان اصفهان شامل رونمایی از پوستر جشنواره مردمی آواز «خواجوخوانی» در روز پنج شنبه۱آذر، امضای سند همکاری برای آغاز دوسالانه نگارگری اصفهان در روز شنبه ۳ آذر، اجرای کنسرت سنتی مجذوب جمعه ۲ آذر، برگزاری نمایشگاه پوسترهای تلالو مطلا تا ۶ آذر در گالری شماره 2 سعدی  خواهد بود.

وی ادامه داد: در گالری خانه هنرمندان نیز ما نمایشگاه نقاشی توانخواهان اصفهان (آسوده مأوی) تا جمعه 2 آذر را خواهیم داشت و نشست شعرای پیش کسوت اصفهان نیزدر روز پنج شنبه ۱ آذر در سالن اجتماعات خانه هنرمندان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: توجه به اصفهان از بعد هویتی است، چراکه همه هویت اسلامی و ایرانی را در اصفهان شاهد هستیم و اگر حق اصفهان را ادا کنیم و به آن بپردازیم یعنی همه حقوق هویتی فرهنگ ایران- اسلامی را ادا کرده‌ایم.

وی از اصحاب رسانه خواست تا در هفته اصفهان مردم را دعوت کرده تا به نصف جهان بیایند و بسیاری از ندیده‌های شهر را ببینند.

رییس حوزه هنری اصفهان افزود: در این مجموعه که به مناسبت بزرگداشت روز اصفهان برنامه‌ریزی شده به همه جنبه‌هایی که اصفهان دارد، پرداخته شود، البته امیدواریم این حرکت آغازی باشد تا سال‌های آینده گسترده‌تر به این برنامه‌ها پرداخته شود.

وی گفت: پرداختن به هنر، ادب و ارزش، ایثار، شهدا، آیین‌های مذهبی، معماری، کتاب، موسیقی، نشاط، مشاهیر، لهجه، بازار، شعر، بازی‌های قدیمی، شهرهای خواهرخوانده، مطبوعات اصفهان و… از جمله برنامه‌هایی است که در این مجموعه هر چند اندک پرداخته شده که تشکیل دهنده فرهنگ و هویت است و امیدواریم سال‌های آینده حجم گسترده‌تر و دقیق‌تری از این برنامه‌ها انجام شود.

احمدی‌فر با بیان اینکه همکاری همه دستگاه‌های فرهنگی و هنری در این هفته و حضور سازمان‌های مردم نهاد بسیار پررنگ‌تر است که این مهم می‌تواند سرآغاز اتفاقات خوبی باشد، تصریح کرد: این بار بدون هرگونه سوءگیری و نگاه سیاسی به اصفهان نگاه شده که نشان می‌دهد همه در تلاش هستند تا اصفهان را همان گونه که هست نشان دهند نه چیزی که بر اساس سلایق باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!