صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » جنگ عربستان سعودی علیه مردم یمن باعث تاسف است/ ماندگاری آثار جنگ تا نسل های متمادی

کارگردان و بازیگر تئاتر اصفهانی:

جنگ عربستان سعودی علیه مردم یمن باعث تاسف است/ ماندگاری آثار جنگ تا نسل های متمادی

کارگردان و بازیگر تئاتر اصفهانی با بیان اینکه جنگ زیرساخت های فرهنگی یک ملت را زیر سوال می برد، گفت: آثار جنگ تا نسل ها ماندگار است چراکه همه ما مثل یک زنجیره به هم وصلیم.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۳ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۹

امید نیاز در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: جنگ هرکجای دنیا که باشد با  فطرت بشر سازگاری ندارد و این مسأله چه در جنگ چندین دهه اسرائیل و فلسطین و چه جنگ هشت ساله ایران و عراق و چه جنگی که در حال حاضر سعودی ها در یمن به راه انداختند نمود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: جنگ زیرساخت های فرهنگی یک ملت و ارزش  ها و باورهای آن را زیر سوال می برد و ملت دچار یکسری خدشه ها و مشکلاتی می شود که تا سال های سال بعد، آن ملت می تواند  آن زخم ها را  ترمیم کند.

کارگردان و بازیگر تئاتر اصفهانی تاکید کرد: همین که در زمینه ذهنی کودک و نوجوان و بزرگسالی که به سرزمین آنها تجاورزشده کلمه ترس تداعی می شود، این نقش وارده تا سال ها نمی تواند پاک شود و باورهای دینی و مذهبی و اعتقادی شان را هم ممکن است تحت تأثیر قرار دهد.

وی افزود: با یک حمله به یک کشور، چندین نسل به لحاظ فکری و امنیت روانی دچار خدشه و ضرر می شوند.

نیاز تصریح کرد: در قرنی هم که ما در آن زندگی می کنیم بحث ظلم، جنگ نابرابرهمیشه وجود داشته و بخاطر مسائل سیاسی باعث شده که آدم های بی دفاع  و بی گناه دستمایه دیگران و مورد ضرب و شتم و ظلم قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: سینما، تئاتر، تلویزیون و… در همه جای دنیا جنگ را محکوم کردند اما سوال اصلی اینجاست که از این جنگ ها و زد و خورد های بشری چه چیزی عاید بشر می وشود؟اگر کشوری که مهاجم هست  به این فکر کند که دنیا  یک زنجیره است و ما همه به هم وصل هستیم آیا باز هم جنگ را آغاز خواهد کرد؟

کارگردان و بازیگر تئاتر اصفهانی خاطر نشان کرد: متأسفانه بشر بخاطر یکسری مسائل مادی، مسائل روحی و روانی را زیر پا می گذارد و به جنگ می پردازد که من هم بابت این تهاجم ابراز تأسف دارم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد