صفحه اصلی » اجتماعی » محتکر 4.7 میلیاردی لوازم‌یدکی رو در روی قاضی/ تصمیم پیرامون این پرونده در آینده نزدیک

گزارش صاحب نیوز از پرونده ای جنجالی؛

محتکر 4.7 میلیاردی لوازم‌یدکی رو در روی قاضی/ تصمیم پیرامون این پرونده در آینده نزدیک

قاضی پرونده رسیدگی به جرایم اخلالگران نظام اقتصادی در اصفهان گفت: متهم پرونده اقدام به احتکار مبلغ حدود چهار میلیارد و 700 میلیون تومان لوازم‌یدکی خودرو کرده بود که بر اساس بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، کالاهای احتکار شده در ردیف اقلام ضروری مدنظر قرارگرفته است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۴ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ علی مراد نجف پور در حاشیه اولین جلسه دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران نظام اقتصادی در اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز اولین جلسه دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی و مفاسد اقتصادی اصفهان با حضور اعضای هیئت رئیسه دادگاه در شعبه اول ساختمان مرکزی دادگستری اصفهان برگزار شد.

قاضی پرونده رسیدگی به جرایم اخلالگران نظام اقتصادی در اصفهان با اشاره به رسیدگی به این پرونده با جرم احتکار گفت: این پرونده به جرم احتکار که طبق ماده دوم آیین اخلالگران در نظام اقتصادی کشور یکی از جرایم اخلال در نظام اقتصادی کشور تلقی می‌شود، تشکیل‌شده است.

وی بیان کرد: پرونده موردنظر رسیدگی شد و تصمیم در آینده به اطلاع مردم شریف خواهد رسید.

نجف پور بابیان اینکه متهم پرونده اقدام به احتکار مبلغ حدود چهار میلیارد و 700 میلیون تومان لوازم‌ یدکی خودرو کرده بود، خاطرنشان کرد: بر اساس بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، کالاهای احتکار شده جز کالاهای هدف و مورداحتیاج صنف کامیون داران و دارندگان خودرو و در ردیف اقلام ضروری مدنظر قرارگرفته است.

وی ادامه داد: طبق بخشنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت، بازرسین برای رسیدگی به متخلفان از واحد صنفی ایشان که پنج انبار بوده، بازرسی‌شده است که در یکی از این انبارها که اقلام در آن کشف‌شده، اعلام موجودی به سازمان صمت نشده و احتکار انجام‌شده است.

قاضی این پرونده افزود: احتمالاً هدف از احتکار هم برای سود بیشتر و فروش به قیمت گران‌تر بوده است که طبق گزارش سازمان صمت این اقدام متهم در زمان احتکار موجب کم یاب شدن اجناس در بازار و افزایش نرخ یدکی شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!