صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » نگاه به خارج از کشور و عدم توجه به توان داخلی دست انداز حرکت انقلاب است/ بسیجیان دانشجو و طلبه حضور دارند تا ریشه ی ضد انقلاب را قطع کنند

در بیانیه مشترک بسیج دانشجویی و طلاب استان اصفهان آمده:

نگاه به خارج از کشور و عدم توجه به توان داخلی دست انداز حرکت انقلاب است/ بسیجیان دانشجو و طلبه حضور دارند تا ریشه ی ضد انقلاب را قطع کنند

این انقلاب باید روزی به صاحب اصلی آن برسد در صورتی که امروز شاهد مسائلی هستیم که در جهت خلاف حرکت انقلاب اسلامی است. مسائلی چون FATF و CFT، نگاه به خارج از کشور و عدم توجه به توان داخلی دست انداز حرکت انقلاب هستند، غفلت هایی که شده است باید جبران شود تا انقلاب عزیزمان مصون بماند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ بسیج طلاب اصفهان و بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج دانشجو و طلبه بیانیه مشترکی صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است: 

«بسم الله الرحمن الرحیم
امام علی ( ع) بارها به تقوی درقبال مسئولیّتهایی که بر دوش گرفته شده سفارش کرده حتّی مردم را در مقابل زمین و حیوانات نیز مسئول دانسته و می فرمایند:
اِتَّقُوااللهَ فِی عِِبادِهِ وَ بِلادِهِ فَاِنَّکُم مَسئُولُونَ حَتّی عَنِ البِقاعِ وَ البَهائِمِ وَ اَطِیعوا اللهَ وَ لا تَعصُوهُ
از خدا نسبت به بندگان و شهرهایش پروا کنید زیرا دارای مسئولیّت هستید حتّی نسبت به زمینها و حیوانات و خداوند را اطاعت کنید و از نافرمانی او بپرهیزید.
(خطبه 167 نهج البلاغه)

سالروز تشکیل بسیج دانشجویی و طلاب را در روز دوم آذر گرامی میداریم و در این روز با آرمان های انقلاب و شهدا و رهبر عزیزمان تجدید عهد میکنیم. و بنا بر آنچه که مسئولیت خویش میدانیم چند نکته ای از تحلیل های خود را بیان نموده و به تمامی عزیزان و مسئولین اعلام آمادگی می کنیم که از حداکثر ظرفیت خود در پیشبرد و اعتلای اهداف انقلاب در یاری آنان دریغ ننماییم. امروز که تفکرات دشمنان اسلام و انقلاب با بهترین و فریبنده ترین شکل و به سهولت در جامعه میتواند نشر یابد، دیگر نفوذ حضوری لازم نیست. امروز نفوذ حتی در بدنه ی مسئولان نظام هم دور از توقع نیست و در هر زمانی ممکن است گرفتار نفوذ دشمن شوند. پس لازم است که عده ای از بیرون ناظر باشند. عده ای کج روی ها و کند روی ها را متذکر شوند و اصل تبیین به عنوان یکی از گزاره های جهاد کبیر را از وظایف خود بدانند .
هنگامی که بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران فرمان تشکیل بسیج دانشویی و طلاب را صادر نمودند، اولین وظیفه ای که ایشان برای آنان ذکر کردند دفاع از انقلاب و اسلام و پاسدار اصل ((نه شرقی و نه غربی)) بود از این رو امروزه ارتباط دانشگاه و حوزه باید بیشتر شود. این مسئولیتی است که از ابتدا بر دوش دانشجویان و طلاب بوده و هست و فردا باید نسبت به عملکردمان در این مسئولیت پاسخگو باشیم. اگر چنانچه نقدی میشود و یا تذکری به خطایی داده می شود دلیل بر بی سوادی و بی شناسنامه ای نیست، دلیل بر غرض ورزی و هتاکی نیست و قطعاً که از روی انجام وظیفه است.
این انقلاب باید روزی به صاحب اصلی آن برسد در صورتی که امروز شاهد مسائلی هستیم که در جهت خلاف حرکت انقلاب اسلامی است. مسائلی چون FATF و CFT، نگاه به خارج از کشور و عدم توجه به توان داخلی و غیره. اینها دست انداز حرکت انقلاب هستند. غفلت هایی که شده است باید جبران شود تا انقلاب عزیزمان که زمینه ساز تحقق تمدن نوین اسلامی است، مصون بماند. و یادآور میشویم که بسیج دانشجویی و طلاب وظیفه ی دفاع از انقلاب اسلامی را دارد.
مگر امام خمینی (ره) نفرمودند که چه در جنگ و چه در صلح، جهان خواران از ما و اسلام عزیز دست بر نمیدارند و کسانی که ساده اندیشند این باور را دارند. پس از ساده اندیشان میخواهیم که در این امور سکوت را بر حرفهای بدون محتوی و خائنانه ترجیح دهند و انقلاب را به اهلش بسپارند. امروز نه تنها در صلح نیستیم بلکه در جنگی به مراتب سخت تر از دفاع مقدس هستیم. امروز دعوت شده ایم به جهاد اکبر. این بدان معنی است که فرصت خطا و کوتاهی تبعات جبران ناپذیری را به بدنه انقلاب میزند. این مهم را بیان میداریم که، چه زبانی و چه عملی اگر عده ای برای نفوذ این جهان خواران قدم بردارند سکوت برای جوانان انقلابی معنایی ندارد زیرا وظیفه ی دفاع از انقلاب را دارند…
اکنون نوبت به مجاهدت نسل سوم و چهارم انقلاب است. نوبت آن رسیده است که کسانی مسئول، مدیر و زمامدار در هر سطح و جایگاه گردند که بتوانند اسلامی عمل کنند. باید الگویی شکل گیرد تا مایه ی خواست و طمع جهانیان و آیندگان قرار گیریم.
بنا به امر پیر جماران، بسیجیان دانشجو و طلبه حضور دارند تا ریشه ی ضد انقلاب را قطع کنند. تا از نفوذ شرق و غرب در دانشگاه و حوزه جلوگیری کنند. با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، امروزه دانشجویان و طلابی که این وظیفه را به عهده دارند شروع به روشنگری میکنند. به مردم نشان میدهند که اسلامی جدید به نام اسلام انگلیسی در تفکرات در حال رخنه است. امروز عده ای در دانشگاهها در حال بزک کردن چهره ی استکبار هستند و باز این سربازان انقلاب هستند که باید روشنگری کنند تا تاریخ دوباره تکرار نشود . در طول تاریخ هم صلح حسنی لازم بوده و هم قیام حسینی، هم صبر علی باید باشد و هم روشنگری فاطمی و در این مسیر نیاز به چراغ راهنما است. بصیرتی که مورد تأکید بسیار زیاد حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی) است. بصیرتی که کمک کند تا منافع حزبی و قومی را بر منافع ملی ترجیح ندهد. بصیرتی که بفهماند دشمنی دشمنان مربوط به چند دهه ی اخیر نیست و این کینه ورزی بیش از60 سال عمر دارد. بصیرتی که بتواند راه روشن گشایش معیشتی را داخل این سرزمین و وابسته به همین جوانان ببیند.

در پایان دانشجویان و طلاب انقلابی استان اصفهان اعلام میداریم:
دشمنان نظام و انقلاب چه در داخل و چه در خارج از این مرز بوم بدانند: با دخالت های آنان در مسائل داخلی به شدت و قوت مخالفت خواهد شد و به همه نشان خواهیم داد که پایی که روی حق این ملت قرار گیرد را قطع خواهیم کرد و آنان که با دشمنی خود تحریم ظالمانه را علیه ملت عزیز روا داشته اند خواهند دید که روی نیاز ما به خداوند رحمان است نه خلق گمراه او همچنین مسئولین، مدیران و سیاستگذاران محترم این مهم را در جان خود حل کنند که تنها راه برون رفت از مشکلات داخلی، از قبیل بیکاری، تورم، رکود و …. اولاً توکل به خدا و بعد تکیه به توان داخلی و نیروی جوان متخصص است. هیچ یک از کشورهایی که چشم توقع غرب زدگان در سمت و سوی آنان است به حال مردم ایران دلسوز نیستند و این خود فریبی است که فکر کنیم آنان دست از دشمنی خود برمیدارند. تنها کسانی که میتوانند دلسوزی کنند و با حداکثر تلاش خود برای اعتلای این آب و خاک از تمام سرمایه های خوداستفاده کنند جوانان همین سرزمین هستند.
و در نهایت ما دانشجویان و طلاب انقلابی به صراحت اعلام میداریم که با بهره گیری از پیام عاشورا و رهنمود های حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی) تا آخر بر سر عهد و عقیده و ایمان خود بمانیم و کوفیان زمان خود نباشیم تا زمانی که ان شاء الله شاهد فرج و ظهور سرور و مولایمان حضرت صاحب الزمان(عج) باشیم.
والسلام علیکم و الرحمه الله برکاته
بسیج طلاب استان اصفهان و بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان»
دوم آذرماه سال 97

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد