صفحه اصلی » اجتماعی » پیشگیری از عقب‌ماندگی ۴۰۰ نوزاد در شش ماه گذشته/ افتتاح پارک فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبرداد؛

پیشگیری از عقب‌ماندگی ۴۰۰ نوزاد در شش ماه گذشته/ افتتاح پارک فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه بیماری هیپوتیروئیدی مادرزادی، قابل‌پیشگیری است، گفت: در شهر اصفهان در شش ماه گذشته از عقب‌ماندگی ۴۰۰ نوزاد پیشگیری کردیم.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۳ - شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ شقایق حق‌جو جوانمرد ظهر امروز در نشست خبری معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان بابیان اینکه هفته پژوهش هفته آخر آذرماه است اما ما از پنجم تا ۲۹ آذرماه برنامه داریم، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به دلیل اهمیت بالای پژوهش، حدود یک ماه برنامه‌های پژوهشی دارد.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان گفت: پژوهش در دانشگاه‌ها تبدیل‌شده به یک فرآیند رسمی و خشک که به نوشته یک مقاله خلاصه می‌شود و شور و لذت و چرایی پژوهش، در آن رسمیت گم‌شده است.

حق‌جو جوانمرد بیان کرد: پژوهش باید مولد باشد و پژوهشگر باید  بهترین عنوان‌هایی که مولد است را انتخاب و برای آینده سرمایه‌گذاری کند و اصرار داریم که بگوییم پژوهش به کار است و فقط به حرف نیست.

وی بابیان اینکه برنامه‌های افتتاحیه با تریبون آزاد در تمام دانشکده‌ها با درد دل‌ها و انتقادات در ساعات مشخصی برگزار می‌شود، تصریح کرد: نمایش فیلم در مورد برخی از مسائلی که تأکید داشتیم که در قالبی که به‌صورت سخنرانی نباشد، اجرا می‌شود که از فیلم‌های مربوط به عوامل اجتماعی در سلامت با حضور تحلیلگر، تحلیلگر، سینمایی و حوزه دانشگاه است.

معاون پژوهش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: برنامه‌ای با عنوان «نام حال پژوهش چطور است» داریم که با حضور مدیران برای درد و دل‌های پژوهشگران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه «اندر احوالات شکستن شاخ غول پژوهش» برنامه‌ای است که پژوهشگر برتر برای پژوهشگران جدیدالورود از فراز و نشیب‌های فعالیتشان می‌گویند، بیان کرد: برای اولین بار در دانشگاه برنامه بازگشایی عمومی به دانشگاه علوم پزشکی راداریم که با حضور دانش آموزان انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه یک برنامه را شب قبل شروع و این شب را به گفت‌وگوهای علمی سپری کردیم، گفت: این برنامه با حضور استاد و دانشجو در حلقه‌های پرسش و پاسخ و گفت‌وگو با استقبال خاصی برگزارشده است که می‌خواهیم یک‌بار دیگر این برنامه را تکرار کنیم.

معاون پژوهش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: 29 آذرماه با حضور معاون پژوهشی وزارت بهداشت و درمان، پارک فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی افتتاح می‌شود و این پارک فناوری باعث می‌شود از قوانین سختگیرانه که باعث می‌شود ایده‌های پژوهشی تبدیل به اشتغال نشود، به‌راحتی فعالیت کنند.

وی بابیان اینکه بیماری هیپوتیروئیدی مادرزادی، قابل‌پیشگیری است، یک طرح پژوهشی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان توسط دکتر هاشم‌پور انجام شد، به برنامه ملی غربالگری‌ اضافه شده است، خاطرنشان کرد: در شهر اصفهان در شش ماه گذشته از عقب‌ماندگی ۴۰۰ نوزاد پیشگیری کردیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!