صفحه اصلی » اقتصادی » جزئیات تعرفه خرید، فروش و اجاره ملک در اصفهان/ بازار مسکن وضعیت خوبی ندارد

رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک اصفهان مطرح کرد؛

جزئیات تعرفه خرید، فروش و اجاره ملک در اصفهان/ بازار مسکن وضعیت خوبی ندارد

رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک اصفهان جزئیات تعرفه مشاوران املاک برای رهن، اجاره و خرید و فروش در شهر اصفهان را اعلام کرد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۲ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۵

رسول جهانگیری در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه تعرفه رهن، اجاره و خریدوفروش بر اساس نرخ نامه‌ای مشخص است، اظهار کرد: تعرفه دفاتر املاک برای هر یک‌میلیون رهن، هفت هزار و 500 تومان از هر طرف و برای اجاره هم یک‌چهارم اجاره یک ماه از هر طرف گرفته می‌شود.

رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک اصفهان گفت: تعرفه خریدوفروش تا سقف 200 میلیون تومان از هر طرف نیم درصد و مازاد بر 200 میلیون تومان یک‌چهارم درصد است که علاوه بر این، 9 درصد هم ارزش‌افزوده بر اساس مبلغ کل محاسبه می‌شود.

وی با اشاره وضعیت بازار مسکن در اصفهان افزود: این بازار متأسفانه بر اساس رشد کاذب غیرمنطقی و نوسانات، وضعیت خوبی ندارد و قیمت‌ها غیر منطقی و نامتعارف بالا رفته است.

جهانگیری ادامه داد: افزایش قیمت‌ها بر اساس ضابطه و منطق اقتصادی نبوده و تقاضای کاذب باعث این افزایش‌ قیمت ها شده است.

وی بابیان اینکه سیاست‌گذاران کلان اقتصادی باید راجع به بازار مسکن برنامه‌ریزی کنند و آن را از حال رکود دربیاورند، خاطرنشان کرد: پس از گذشت دو الی سه ماه مجدد دچار رکود خواهیم شد که کاهش قیمت‌ها را به دنبال خواهد داشت.

رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک اصفهان ادامه داد: این افزایش قیمت‌ها هم بازار مسکن را از رکود سابق خارج نکرده و این بازار هنوز در رکود است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!