صفحه اصلی » اجتماعی » نمایشگاه صنایع دستی اردستان افتتاح شد/معاون میراث فرهنگی استان: گردشگران تنها به صنایع بومی مقاصد گردشگری توجه می کنند

عصر امروز:

نمایشگاه صنایع دستی اردستان افتتاح شد/معاون میراث فرهنگی استان: گردشگران تنها به صنایع بومی مقاصد گردشگری توجه می کنند

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: اصفهان یکی از استان های شاخص در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی است و امتیازها و افتخاراتی که در عرصه ملی و بین المللی کسب کرده مرهون تلاش و فعالیت هنرمندان در اقصی نقاط استان است.

تاریخ انتشار: ۱۸:۵۲ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ عصر امروزجعفر جعفر صالحی در افتتاح نمایشگاه صنایع دستی اردستان اظهار کرد: ضمن تبریک هفته فرهنگی اردستان باید بگویم یکی از مهمترین معضلات ما در حوزه گردشگری بی توجهی به اصالت ها و گذشته خودمان است که در صورت ترویج این اصالت ها می توانیم در حوزه های مختلف حرف های خوبی را برای گفتن داشته باشیم.
وی افزود: اردستان نیازمند بازارچه تخصصی صنایع دستی دائمی است که باید زمین آن بصورت تملکی در اختیار گرفته شود تا از اعتبارات ملی این بازارچه در شهرستان ایجاد شود و نوع فعالیت آن صرفا فروش صنایع دستی باشد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: اگر بخواهید به موضوع گردشگری توجه کنید باید صنایع بومی خود را احیا کنید و صنایع وارداتی را بها ندهید زیرا گردشگران فقط به صنایع بومی هر شهری که می روند توجه می کنند.

جعفر صالحی با بیان اینکه اصفهان یکی از استان های شاخص در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی است و امتیازها و افتخاراتی که در عرصه ملی و بین المللی کسب کرده مرهون تلاش و فعالیت هنرمندان در اقصا نقاط استان است، تصریح کرد: در هر منطقه یکی سری از رشته های اصیل و بومی وجود دارد که اصفهان در مجموع 200 رشته از 600 رشته که در دنیا معرفی شده را به خود اختصاص داده که یک سوم صنایع دستی دنیا است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: شهرستان اردستان از لحاظ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بسیار غنی بوده و دارای پتانسیل های بالقوه ای است، اما از رشته های بومی و محلی فاصله گرفته که باید در قدم اول رشته های فراموش شده را احیا کرده و با توان پیشکسوتان بر روی آن سرمایه گذاری انجام شود.

وی تاکید کرد: شهرستان اردستان دارای استعداد های بالایی است که باید اجماعی توسط دستگاه های متولی صورت گرفته تا هنرمندان از تسهیلات برخوردار شوند هرچند سفال زواره معروفیت جهانی و کشوری دارد اما از نظر تعداد هنرمند نیاز کار بیشتری است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!