صفحه اصلی » سیاسی » تورم و گرانی افسار گسیخته مردم را آزار می‌دهد

نماینده نایین:

تورم و گرانی افسار گسیخته مردم را آزار می‌دهد

پور بافرانی گفت: آنچه مردم را آزار می‌دهد و زندگی را بر آنان تنگ کرده تورم، گرانی، تحریم و مشکلات اقتصادی نیست بلکه تورم و گرانی افسار گسیخته است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۸

به گزارش صاحب نیوز؛عباسعلی پوربافرانی در نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی با تبریک هفته بسیج، گفت: آنچه مردم را آزار می‌دهد و زندگی را بر آنان تنگ کرده تورم، گرانی، تحریم و مشکلات اقتصادی نیست بلکه تورم و گرانی افسار گسیخته است. مردم محاصره و تحریم را در طول تاریخ انقلاب زیاد تجربه کرده‌اند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: مردم ایران، ترامپ، مسلمان‌نماهایی چون آل سعود و غاصبانی چون رژیم صهیونیستی را خوب می‌شناسند اما همه آنها را با جان و دل تحمل کردند ولی تورم و گرانی افسارگسیخته و بی‌حساب و کتاب مردم را عصبی می‌کند. سیاست های غلط و شتاب‌زده قابل تحمل نیست. دولت و دستگاه‌های نظارتی تقریبا توجه لازم را ندارند و اولویت‌ها را فراموش کرده‌اند.

وی ادامه داد: وضعیت حاکم بر بازار لوازم خانگی، معیشت مردم و زندگی خانوارها را تهدید می‌کند و ازدواج بسیاری از جوانان را به تاخیر انداخته است. اگر گرانی‌ها به نرخ ارز و طلا ارتباط داشت چرا با کاهش نرخ آنها قیمتها کاهش نمی‌یابد؟ مگر دستمزد کارگر چقدر افزایش یافته که کالا و خدمات سه برابر قیمت پیدا کرده است؟ مسائل حاکم بر بازار خودرو گواه دیگری بر این ادعاست. انحصار، عمل نکردن به تعهدات، واردات و سوء مدیریت‌ها مردم را در تنگنا قرار داده است.

نماینده مردم نایین در مجلس افزود: چرا خودروهایی که مردم بعضا برای معیشت یا گذران زندگی با اندک سرمایه از شرکتهای خودروسازی خریداری کرده‌اند، تحویل نمی‌گیرند؟ چرا مردم تاوان سیاستهای غلط و بی‌تدبیری را باید بپردازند؟ پرداخت نشدن مطالبات قطعه‌سازان مزید بر علت شده است. کارگران ماههاست که در برخی واحدها مطالبات‌شان را دریافت نکرده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!