صفحه اصلی » بین الملل » عملیات گسترده رزمندگان یمنی در دروازه شمالی مهم‌ترین پایگاه شورشیان وابسته به ائتلاف+ تصاویر و نقشه میدانی

تحولات منطقه؛

عملیات گسترده رزمندگان یمنی در دروازه شمالی مهم‌ترین پایگاه شورشیان وابسته به ائتلاف+ تصاویر و نقشه میدانی

ده‌ها تن از شورشیان وابسته به ائتلاف در جریان حمله گسترده رزمندگان یمنی، کشته و زخمی شدند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ هم‌زمان با عملیات گسترده رزمندگان یمنی در محور شمالی کشور و مناطق جنوبی عربستان، از استان «تعز» واقع در جنوب کشور خبر می‌رسد دور جدیدی از درگیری‌ها بین دو طرف آغازشده است.

شبکه خبری «المسیره نت» یمن اعلام کرد: گروهی از رزمندگان انصارالله و ارتش یمن عملیات جدید و گسترده‌ای را در مرکز استان تعز واقع در جنوب غرب یمن علیه مواضع شورشیان عمدتاً تحت حمایت رژیم امارات آغاز کردند.

رزمندگان یمنی با پشتیبانی یگان موشکی حملات وسیع و غافلگیرکننده‌ای را علیه مواضع شورشیان در منطقه «المعافر» در مرکز استان آغاز کردند.

طبق اطلاعات به‌دست‌آمده، نیروهای یمنی در ابتدای کار موفق شدند خطوط دفاعی شورشیان را در هم بشکنند و حدود 25 تن از آن‌ها را کشته و زخمی کنند.

یگان مهندسی همچنین در این محور با قرار گذاشتن تله‌های انفجاری، موفق شدند شماری از شورشیان را در مناطق درگیری شکار کنند و خسارت شدیدی را به تجهیزات نظامی و خودروهای آن‌ها وارد کنند.

در همین بخش (المعافر)، یگان موشکی انصارالله بعد از دریافت اطلاعات دقیق، توانستند تجمع شورشیان را در منطقه «الکدحه» مورد هدف قرار دهند و شمار زیادی از آن‌ها را کشته و زخمی کنند.

از سه‌راه «الوازعیه» واقع در جنوب غرب استان خبر می‌رسد، رزمندگان یمنی در این محور نیز عملیاتی را علیه شورشیان آغاز کردند و موفق شدند با کشته و زخمی کردن ده‌ها تن از آن‌ها و انهدام مقادیر تجهیزات نظامی و خودرو، مزدوران را در منطقه فلج کنند.

در حال حاضر حدود ۴۵ درصد از خاک استان تعز شامل مناطق شمالی، مرکزی و شرقی ازجمله «الراهده، الهجده، الجند، الکدحه و …» تحت کنترل رزمندگان انصارالله و نیروهای ارتش یمن است؛ ۵۵ درصد از مساحت استان شامل مناطق جنوبی و غربی ازجمله «المخا، پایگاه خالد بن ولید، التربه، المسراخ، ذیاب و…» در اشغال نیروهای شورشی است.

انتهای پیام/ المسیره نت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!