صفحه اصلی » سیاسی » فاصله با جایگاه شهید مدرس زیاد شده است/ طرح سوال از رئیس جمهور با چند سخنرانی تمام شد

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان:

فاصله با جایگاه شهید مدرس زیاد شده است/ طرح سوال از رئیس جمهور با چند سخنرانی تمام شد

رئیس مجمع نمایندگان اصفهان با اشاره به سوال از رئیس جمهور گفت: از پنج سوال چهارمورد آن پاسخ داده نشد و نمایندگان از پاسخ های رییس جمهور قانع نشدند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در همایش شهید مدرس اردستان اظهارکرد: شهید مدرس الگویی است برای نمایندگان اما متاسفانه فاصله با جایگاه شهید مدرس زیاد شده است.
وی افزود:شهید مدرس در زمانی نماینده شد که همه جاخفقان و همه علیه او بودند اما شجاعانه در برابر بی عدالتی ها می ایستاد و فریاد می زد.
نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: شهید مدرس اسوه ساده زیستی بود، لذا در این موقعیت از زمان که هرصندلی نمایندگان بر روی تعدادی خون شهیدان قرار داردباید از ولایت فقیه حمایت کرد چرا که پیام شهدا این بود که ولی فقیه را تنها نگذارید.
رئیس مجمع نمایندگان اصفهان اعلام کرد: در همین مجلس دهم نمایندگانی داشتیم و داریم که در خطابه خود علیه مقام معظم رهبری صحبت می کنند و در برابر سخنان او موضع می گیرند‘ لذا شهیدان که جانشان را فدا کردند تا امثال ما در این جایگاه قرار بگیریم این خواسته را از ما دارند.
اگر سلیمانی ها نبودند داعش در خانه ما بود
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری می گوید ما قدرت اول منطقه هستیم اما نماینده می گوید ما موشک برای چه می خواهیم تصریح داشت: اگر سلیمانی ها نبودند داعش در خانه های ما بود اما مجلسی که صندلی ان روی خون شهید است نباید پایه های نظام را بزند ودر سال97 این مطالب را با صراحت شنیده ایم.
حجت الاسلام موسوی لارگانی با اشاره بر این جمله که مجلس اگر در راس امور است باید جایگاه خود را حفظ کند افزود: قانون اساسی وظیفه ای که برای نماینده تعیین کرده است قانون گذاری است که تصویب می شود اما اجرا نمی شود.
وی تاکید داشت: قانوتی که تصویب می شود براجرای آن نظارتی نیست و بر اساس فرمایشی کارهایی انحام می شود.
طرح سوال از رئیس جمهور با چند سخنرانی تمام شد
رئیس مجمع نمایندگان اصفهان با اشاره به سوال از رئیس جمهور گفت: از پنج سوال چهارمورد آن پاسخ داده نشد و نمایندگان از رییس جمهور قانع نشدند و یکسال دنبال پس گرفتن امضا بودند و موضوع با چند سخنرانی تمام شد و رفت و این نظارتی نیست که قانون اساسی از ما خواسته است.
وی با گریزی به استانی شدن انتخابات افزود: استانی شدن انتخابات مجلس مطرح است و در صورتی نتیجه دارد که نمایندگان مسئول انجام وظیفه خود باشند نه مسائل دیگر را دنبال کنند.
موسوی لارگانی گفت: نمایندگان زمانی موفق هستند که در موقع کار گرایش سیاسی را کنار بگذارند و شهید مدرس81 سال پیش به شهادت رسیده و علمای زیادی را در این مدت داشته ایم اما نامی از آنها نیست ولی شهید مدرس در جای جای ایران نامش طنین افکن و همچون خورشید می درخشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!