صفحه اصلی » مذهبی » صبر و یقین دو ویژگی منحصر به فرد امامان معصوم(ع) است

عضو خبرگان رهبری:

صبر و یقین دو ویژگی منحصر به فرد امامان معصوم(ع) است

عضو خبرگان رهبری گفت: صبر امامان حد و مرز ندارد و این صبر باعث انتخاب آنها برای امامت شده است، ویژگی دوم منحصربه فرد انتخاب امامان یقین دائمی آنها است، لذا اگر بخواهیم به امامان خود نزدیک شویم باید این دو ویژگی را در خود تقویت کنیم، آنچه که مهم است وظیفه ما است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۴ - جمعه ۱۳۹۷/۰۹/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید ابوالحسن مهدوی پیش از ظهر امروز در یازدهمین کنگره جامعه اسلامی مهندسین اصفهان اظهار کرد: دو آیه در قرآن وجود دارد که ابتدای آیه یکسان ولی ادامه اش با هم تفاوت دارد، یکی از آیه ها در سوره انبیا قرار دارد که می فرماید ما از بین مردم امامانی انتخاب کردیم که از ببن آنها انجام کار خیری را به آنها فرمودیم، یکی از نمونه کارهای خیر را  مثل اقامه نماز که عمل فردی و ارتباط با خدا است و دادن زکات که عمل مالی و  اجتماعی و ارتباط با مخلوق است را مثال می زند.

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: در این آیه درشت ترین عمل فردی و عمل اجتماعی را ذکر کرده است، این آیه شریفه در حالی که انتخاب امامان را از بین مردم معرفی می کند ویژگی امامان را بیان نکرده ولی می دانیم ویژگی های منحصر به فرد امامان باعث انتخاب آنها شده است.

وی افزود: ولی در سوره سجده دو ویژگی منحصر به فرد امامان را بیان می کند یکی ویژگی اخلاقی به نام صبر است، امام زمان(عج) صبر بی نهایت دارند، امام علی(ع) صبر عجیبی داشتند که اسلام باقی ماند و امام حسن(ع) با صبرشان باعث حفظ جامعه و باقی ماندن اسلام شدند.

امام جمعه موقت اصفهان عنوان کرد: صبر امامان حد و مرزی ندارد و این صبر باعث انتخاب آنها برای امامان شدند، ویژگی دوم منحصربه فرد انتخاب امامان یقین دائمی آنها است، لذا اگر بخواهیم به امامان خود نزدیک شویم باید این دو ویژگی را در خود تقویت کنیم، آنچه که مهم است وظیفه ما هست.

وی تصریح کرد: وقتی ما ضعف ایمان داشته باشیم در جامعه به جای خدمت، به سمت کارهای سیاسی می رویم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!