صفحه اصلی » بین الملل » شماری از فرماندهان بلندپایه شورشیان ائتلاف توسط رزمندگان انصارالله به هلاکت رسیدند+تصاویر و نقشه میدانی

تحولات جهان اسلام؛

شماری از فرماندهان بلندپایه شورشیان ائتلاف توسط رزمندگان انصارالله به هلاکت رسیدند+تصاویر و نقشه میدانی

رزمندگان انصارالله یمن موفق شدند شماری از فرماندهان بلندپایه شورشیان را در مرکز کشور به هلاکت برسانند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۴ - شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ هم‌زمان با درگیری گسترده در جنوب عربستان، مناطق شمالی و غربی یمن، از استان «البیضاء» واقع در مرکز این کشور خبر می‌رسد، دور جدیدی از عملیات رزمندگان یمنی علیه مواضع شورشیان آغازشده است.

سایت خبری «اعلام الحربی» وابسته به جریان مقاومت اسلامی اعلام کرد: چند گروه از رزمندگان «انصارالله» و ارتش یمن عملیات جدید و گسترده‌ای را در محور شمالی و شرقی استان البیضاء علیه شورشیان وابسته به ائتلاف آغاز کردند.

رزمندگان یمنی با پشتیبانی یگان موشکی، حمله گسترده‌ای را علیه مواضع شورشیان در منطقه «القانیه» آغاز کردند.

رزمندگان در این عملیات گسترده موفق شدند علاوه بر پاک‌سازی تعدادی ارتفاع و خاک‌ریز، ده‌ها تن از شورشیان را کشته و زخمی کنند.

نیروهای یمنی تلاش می‌کنند با پاک‌سازی کامل مناطق شمالی، از نفوذ شورشیان از استان‌های «مارب و شبوه» به استان البیضاء جلوگیری کنند.

از محور شرقی یعنی منطقه «الصومعه» خبر می‌رسد، رزمندگان یمنی در یک حمله غافلگیرانه توانستند خطوط دفاعی اولیه شورشیان را در هم بشکنند و چند منطقه را تحت کنترل خود دربیاوردند.

بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده، رزمندگان در این محور موفق شده‌اند یک پایگاه نظامی مربوط به تروریست‌های «القاعده» را تحت کنترل خود دربیاوردند و ده‌ها تن از آن‌ها را کشته و زخمی کنند.

بر اساس اعلام رسانه‌های یمنی، رزمندگان در این عملیات گسترده خود همچنین موفق شده‌اند تعدادی از فرماندهان بلندپایه شورشیان ازجمله «احمدعلی الرقابی» در تیپ 163، «جهاد الخضر سالم البجیری و …» را به هلاکت برسانند.

استان البیضاء در مرکز یمن واقع‌شده و مناطق شمالی استان با استان‌های «صنعا و مارب» و شرق استان‌های «ذمار و اب» هم‌مرز است.

80 درصد از استان البیضاء شامل مناطق جنوبی، مرکزی، غربی، شمالی و شرقی شامل مناطقی ازجمله «شهر البیضاء، ملاحم، واسط، رداع، قزن عطا، خیران، العقله، حمره، سوادیه، ذی نائم، میکراس و …» تحت کنترل ارتش و رزمندگان انصارالله است.

بخش‌هایی از شمالی، شرقی و جنوبی استان ازجمله مناطق «کوه عقبه القنذع، نعمان، ناطع، صومعه و الظاهر» تحت اشغال شورشیان و مزدوران وابسته به ائتلاف رژیم‌های سعودی و اماراتی است.

بخش کوچکی از استان شامل مناطق شمال غربی استان ازجمله «اطراف الرداع، قیفه» تحت اشغال گروه‌های تروریستی داعش و القاعده است.

انتهای پیام/ اعلام الحربی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!