صفحه اصلی » اقتصادی » 12تا 14درصد مردم از بیمه عمر برخوردار هستند/ بیمه های عمر 56 درصد حق بیمه دنیا  را به خود اختصاص داده است

کارشناس بیمه:

12تا 14درصد مردم از بیمه عمر برخوردار هستند/ بیمه های عمر 56 درصد حق بیمه دنیا  را به خود اختصاص داده است

کارشناس بیمه گفت: به تازگی در سال های اخیر تحت عنوان بیمه های عمر دوباره فعال شده است که البته در کشور ما در حال حاضر 12 تا 14 درصد مردم از این نوع بیمه برخوردار هستند.

تاریخ انتشار: ۰۷:۰۶ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۱

محسن شریعت در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: بیمه های عمر جزو بیمه های لایف شناخته می شود که معمولا اندوخته دار هستند که هم در زمان زنده بودن فرد، بخشی از نیازهای او را جبران می کند و هم زمانی که دچار یک آسیب بدنی شد به فرد رسیدگی می کند و حتی پس از مرگ هم  خانواده اش را مورد حمایت قرار می دهد.

وی ادامه داد: بیش از دو هزار رشته بیمه داریم یکی از این رشته ها بیمه لایف محسوب می شود که 56 درصد حق بیمه دنیا  را به خود اختصاص داده است.

کارشناس بیمه عنوان کرد: از سال  1314 که صنعت بیمه وارد کشور ما می شود و از سال 1340 بیمه های اندوخته ای کلید می خورد که به تازگی در سال های اخیر تحت عنوان بیمه های عمر دوباره فعال می شوند البته در کشور ما  در حال حاضر 12 تا 14 درصد مردم از این نوع بیمه برخوردار هستند.

وی افزود:بیمه های زندگی بخشی از درآمد فرد را شامل می شوند یعنی کسی که به طور مثال  یک میلیون تومان درآمد دارد باید ده  درصد درآمد خود را به بیمه عمر اختصاص دهد.

شریعت تصریح کرد: وقتی مردم از محاسن بیمه عمر اطلاع داشته باشند مثل بیمه های شخص ثالث در مورد آن تصمیم گیری کند اما به علت عدم تبلیغات صحیح، تورم، عدم اطلاع رسانی به موقع، بخشی از آن هم به دلیل آنکه شبکه فروش بیمه روی آن کار نکرده اند باعث شده بیمه عمر تاحدی محروم باقی بماند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه ما نشان می دهد که مردم به طور حتم به یک پشتوانه نیاز دارند که با پس اندازهای خرد آنها سرمایه ای تحت عنوان بیمه عمر ایجاد می شود که اصل سرمایه آنها برایشان در بلند مدت می ماند و در صورت  بروز هر گونه اتفاق خانواده ها به خاطر نبود پول از هم پاشیده نمی شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!