صفحه اصلی » سیاسی » چیزی به نام آزادی در دانشگاه ها و رسانه های غرب وجود ندارد/رشد بسیج از میدان های نظامی دهه 60 تا میدان جنگ نرم دهه 90

رحیم پور ازغدی در جمع فعالان فضای مجازی بسیج؛

چیزی به نام آزادی در دانشگاه ها و رسانه های غرب وجود ندارد/رشد بسیج از میدان های نظامی دهه 60 تا میدان جنگ نرم دهه 90

حسن رحیم پور ازغدی گفت: در کدام کشور در دانشگاه ها بحث سیاسی می شود؟ در امریکا و اروپا چیزی به نام جنبش دانشجویی وجود ندارد و کشورهایی هم که در دهه 1990 این تشکل ها را داشتند، همه برخلاف خود سیاست های غرب بودند که سرکوب شدند.

تاریخ انتشار: ۱۷:۳۲ - شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۰

به گزارش  خبرنگار صاحب نیوز از تخران؛ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور دقایقی پیش در جمع فعالان فضای مجازی سراسر کشور بیان کرد: بسیج در دهه 60 در جنگ نظامی وارد شد و خوشحال هستیم که امروزه در جنگ نرم و فضای مجازی هم گردان ها و تیپ ها و لشکرهای متفاوت در عرصه رسانه های مدرن هم حرفی برای گفتن دارد.

حسن رحیم پور ازغدی ادامه داد: یکی از جریان های موازی، جریان ناآگاه نسبت به اقتضائات این عرصه است که فکر می کند اگر سرش را در برف فرو ببرد و خودش واقعیات را نبیند کسی هم نمی بیند و وقتی آگاه می شوند که این خطرات وارد خانه های آن ها شود و جریان بعدی هم جریا تسلیم طلب است.

وی افزود: فعالان فضای مجازی بسیج جریان سومی تشکیل داده که واقع بین است ولی واقع گرا نیست؛ واقعیت را می بیند و با تهدیدات آشناست ولی تسلیم واقعیت نمی شود و تأثیر گذار خواهد بود.

این استاد دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در برخی کشورهای دنیا ارتش هایی وجود دارد که نیروهای آن با لباس نظامی در محل کار حاضر می شوند و با 120 زبان مختلف در دنیا مطلب تولید می کنند و یا برای مطالب سایر رسانه ها کامنت می گذارند که این ها همه هدفمند شکل می گیرد.

رحیم پور تصریح کرد: بسیج باید کاری کند که اردوگاه فضای مجازی در تمامی قاره ها کار کند و گوش هایی در سراسر جهان وجود دارد که تشنه شنیدن این صحبت ها هستند و واکنش نشان می دهند و باید این صداها به این افراد در جهان برسد.

وی معتقد بود: باربی مخفف باربارا و در پنتاگون تولید شده که فقط بازی نیست و در واقع پیشنهاد یک سبک زندگی است.

عضو شورای انقلاب فرهنگی همچنین خاطر نشان کرد: این شارلاتانیزم که غرب در جهان ایجاد کرده است در واقع وجود ندارد و در حقیقت آزادی خواه و مدعی آزادی بیان کشور ایران است.

وی ادامه داد: برخی در روز روشن روی سر رسانه ها نمی زنند و دیکتاتوری رسانه ای در غرب به وضوح قابل مشاهده است؛.

رحیم پور ازدغدی در ادامه صحبت های خود در جمع فعالان فضای مجازی بسیج سراسر کشور ابراز داشت: آن کسانی که در کشور ما 17000 ترور صورت دادند و در انتها هم جنگ را راه انداختند، در کشور ما رسانه داشتند؛ حتی به نیروهای خودشان اجازه تماشای تلویزیون ایران را نمی دهند و اکنون در گروه های تروریست همین موضوع ادامه دارد و دنبال کردن برخی اخبار مانند اخبار مربوط به ایران ممنوع است.

وی افزود: امام خمینی(ره) بنا را بر آزادی رسانه گذاشت و حتی اخلاق رسانه ای را ترویج می داد

این استاد دانشگاه معتقد بود: در کدام کشور در دانشگاه ها بحث سیاسی می شود؟ در امریکا و اروپا چیزی به نام جنبش دانشجویی وجود ندارد و کشورهایی هم که در دهه 1990 این تشکل ها را داشتند، همه برخلاف خود سیاست های غرب بودند که سرکوب شدند.

ازغدی خاطر نشان کرد: انگلیس تا به حال هیچ وقت جنبش دانشجویی نداشته و زمینه و مکان گفتگوی موافق و مخالف نبود؛ در رسانه هایشان هم اجازه نمی دهند یک فردی بیاید و هر حرفی دلش خواست بزند و تمامی اختلاف نظرها ساماندهی می شود و اجازه خروج از چارچوب را کسی ندارد.

سخنران نخستین همایش فعالان فضای مجازی کشور درباره رابطه با آزادی و رشد گفت: رشد انسان بدون آزادی معنا ندارد و دین اسلام هم همین موضوع را بیان می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره ارزش آزادی انسان تشریح کرد: خداوند می فرماید ما انسان را طوری آفریدیم که تمایلات متضاد در آن باشد و بر اساس این بحث، می بینیم که تمایلات متضاد و اختلاف نظرها موتور حرکت ماست و ما در موقیت آزمون و امتحان الهی هستیم که از این آزادی چگونه استفاده کنیم.

رحیم پور ازغدی  همچنین اعام داشت: آزادی به معنای این که هیچ قاعده اخلاقی و استدلال و شفافیت و منطق در آن نباشد و بگویند رسانه داریم و هر جه می خواهیم بگوئیم در واقع توهین به آزادی است که معنای همان آزاد گذاشتن الگوهای فساد و تبهکاران و وسوسه انگیزی بی مورد در جامعه است که به عبارتی دیگر به نام آزادی به جن صلح و اخلاق و خانواده می روند.

سخنران برنامه طرحی برای فردا در ادامه صحبت های خود تصریح کرد: اگر آزادی مدیریت نشود در جامعه وسواس فکری ایجاد می کند و علت هم این است که افراد به قدری دروغ و راست به صورت مختلط می شوند، مرز بین این را تشخیص نمی دهند که این دقیقاً آزادی بیان را بی اثر می کند و دیگر کسی نمی تواند فساد را افشا کند؛ در اینجا از آزادی بر علیه آزادی استفاده می شود.

وی همچنین درباره درباره عبارت «لا اکراه فی الدین» تشریح کرد: این آیه می گوید که ایمان و کفر اختیاری است و دین با آزاید معنا می شود و بلافاصله می بینیم که خداوند می فرماید «قد تبین رشد من الغی» که ما بدانیم با این که کفر و ایمان اختیاری است، امّا راه درست و غلط مشخص است و چیزی نامعلوم خواهد بود.

ازغدی معتقد بود: در صد سال گذشته که اولین رسانه های جدید در قالب خبرگزاری و مطبوعات تا امروز که فضای مجازی را داریم، هرگز عرصه رسانه عرصه آزادی و برابری نبوده و الآن هم نیست و همچنین از وقتی که اولین خبرگزاری به وجود آمده صهیونیست ها بر آن مسلط شدند و اکنون هم در عرصه هایی مانند اینترنت و عرصه های سینمایی مانند هالیوود این حقیقت را می بینیم.

رحیم پور ازغدی در پایان اعلام داشت: بنده حساب توئیتری و اینستاگرامی ندارم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد