صفحه اصلی » اجتماعی » معتادان تزریقی؛ بیشترین مبتلایان به ایدز در استان/ تولد بیش از 33 نوزاد سالم از مادران مبتلا به ایدز

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبرداد؛

معتادان تزریقی؛ بیشترین مبتلایان به ایدز در استان/ تولد بیش از 33 نوزاد سالم از مادران مبتلا به ایدز

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با وجود آنکه بیشترین آمار مبتلا به ایدز در معتادان تزریقی بوده اما الگوی ابتلا به ایدز در استان در حال تغییر است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۶ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۳

کیانوش جهانپور در گفت و گو با  صاحب نیوز اظهار کرد: با وجود همه پیشرفت ها در زمینه درمان های موجود برای ایدز، عمر بیمار مبتلا به این بیماری می تواند افزایش پیدا کند، این بیماری همچنان درمان ندارد اما به راحتی قابل پیشگیری است.

وی ادامه داد: پاره ای از موارد پیشگیری ایدز، اصلاح سبک زندگی و پرهیزکاری جنسی و جلوگیری از اعتیاد تزریقی  و پرهیز از سرنگ مشترک است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عنوان کرد: متأسفانه  در ایران و در استان اصفهان بیشترین موارد ابتلا به ایدز را معتادان تزریقی شامل می شود اما الگوی آن در حال تغییر به سمت ابتلا به روابط جنسی نامتعارف و نامشروع در حال حرکت است.

جهانپور تصریح کرد: هر  نوع اعتیادی ممکن است به اعتیاد تزریقی بیانجامد و این نوع اعتیاد آسیب های زیادی از جمله  ایدز را در صورت  استفاده از سرنگ مشترک به دنبال دارد.

وی خاطر نشان کرد: بیش از 33 نوزاد متولد شده از مادران مبتلا به ایدز سالم به دنیا آمدند که یک موفقیت و رکورد کشوری و بین المللی در این حوزه محسوب می شود که حاصل شناسایی افراد و پیگیری و در مان مادران مبتلا به ایدز بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!