صفحه اصلی » اجتماعی » حاکمیت مجدد ناپایداری های جوی از اواسط چهارشنبه/ بارش ها در مناطق سردسیر به صورت برف خواهد بود

کارشناس پیش بینی هواشناسی استان اصفهان:

حاکمیت مجدد ناپایداری های جوی از اواسط چهارشنبه/ بارش ها در مناطق سردسیر به صورت برف خواهد بود

کارشناس مسئول پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: از اواسط چهارشنبه ناپایداری جوی در استان آغاز می شود که این ناپایداری در مناطق سردسیر به صورت برف است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۳

ساناز جعفری در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: از امروز تا اواسط روز چهارشنبه جو پایداری را در سطح استان داریم از این رو پیش بینی می کنیم مناطق صنعتی و پر جمعیت انباشت آلاینده های جوی داشته باشند.

وی ادامه داد: بر همین اساس این  امر باعث کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی خواهد شد و شاخص کیفیت هوا ناسالم برای عموم خواهد بود.

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان عنوان کرد: از اواسط روز چهارشنبه امواج ناپایداری از مناطق غربی استان گذر می کند و پیش بینی بارش برای روزهای پنج شنبه و جمعه وجود خواهد داشت.

وی افزود: بر این اساس از  بعدازظهر و اواخر روز چهارشنبه بارش ها از مناطق غربی استان آغاز می شود به ترتیب در روزهای پنج شنبه و جمعه بارندگی را در بیشتر مناطق استان به ویژه نواحی غربی و جنوبی خواهیم داشت.

جعفری تصریح کرد: بارش در مناطق غرب، جنوب و ارتفاعات و مناطق سردسیر استان به شکل برف خواهد بود و برای روز پنج شنبه و جمعه گاهی وزش باد نسبتاً شدید را هم خواهیم داشت و دمای هوا تا فردا صبح دو تا سه درجه روند افزایشی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: انتظار داریم دمای اصفهان در گرمترین ساعات به 16 درجه سانتی گراد و در خنک ترین ساعات به پنج درجه سانتی گراد برسد بر همین اساس گرمترین نقطه استان خور و بیابانک با دمای 18 درجه سانتی گراد، سردترین نقطه استان هم بوبین میاندشت با دمای 3- درجه سانتی گراد خواهد بود.

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: به تمامی گندمکاران مناطق گرمسیری استان توصیه می شود نسبت به اتمام کاشت ارقام توصیه شده اقدام کنند و به کشاورزان تولید کننده نشاء پیاز در مناطق شمالی استان توصیه می شود تمهیدات لازم در قبال کاهش دما را به عمل آورند و از ایجاد خرانه های جدید خود داری کنند.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان زعفران کار نسبت به دادن کود سرک اوره بعد از برداشت گل اقدام کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!