صفحه اصلی » اجتماعی » عناوین برتر اجتماعی » وزیر دادگستری امروز به نمایندگان اصفهان پاسخ می دهد

به دنبال حذف روزنامه‎های کشور از انتشار آگهی‎های دادگستری؛

وزیر دادگستری امروز به نمایندگان اصفهان پاسخ می دهد

حسن کامران گفت: وزیر دادگستری پیرامون علت عدم واگذاری انتشار آگهی‎های دادگستری به روزنامه‎ها قرار است امروز وزیر دادگستری در کمیسیون قضائی پاسخگو باشند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۹ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ به دنبال حذف روزنامه‎های کشور از انتشار آگهی‎های دادگستری و انتشار آن در سایت ویژه قوه قضائیه، روزنامه‎های نسل فردا و کیمیای وطن در نامه‎ای از نمایندگان مجلس در خواست بررسی موضوع را نمودند.

در همین رابطه دکتر حسن کامران از وزیر دادگستری پیرامون علت عدم واگذاری انتشار آگهی‎های دادگستری به روزنامه‎ها که بر خلاف مواد ۷۳ و ۳۰۲ قانون دادرسی مدنی و مواد ۲۱۰ و ۳۴۳ قانون امور حسبی و مواد ۱۷۴، ۳۴۴، ۳۹۴ و ۶۱۶ قانون آیین دادرسی کیفری است، طرح سوال نمودند و قرار است امروز وزیر دادگستری در کمیسیون قضائی پاسخگو باشند.

یادآوری می‎شود در تمامی مواد قانونی مذکور کلیه آگهی‎های مدنی، کیفری و امور حسبی باید در یکی از روزنامه‎های کثیرالانتشار کشور منتشر گردد که در صورت حذف روزنامه‎ها از این گردونه موجب خسارت سنگین به روزنامه‎ها شده و حداقل ۲۰۰۰ نفر از نیروهای روزنامه‎های کشور تعدیل و بیکار خواهند شد.

از طرفی چون یکی از معاونین قوه قضائیه دستور انتشار آگهی‎ها به صورت انحصاری در روزنامه حمایت را صادر کرده‎اند، این انحصار نیز کاری معقول و پسندیده نخواهد بود؛ بلکه احتمال مفاسدی را در بر خواهد داشت.

منبع: پایگاه خبری ربیع

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!