صفحه اصلی » اجتماعی » خطر زلزله در کمین اصفهان است/موضع رئیس سازمان نظام مهندسی اصفهان پیرامون فرونشست زمین

در جلسه بهینه‌سازی مصرف انرژی مطرح شد؛

خطر زلزله در کمین اصفهان است/موضع رئیس سازمان نظام مهندسی اصفهان پیرامون فرونشست زمین

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان گفت: زلزله در کمین اصفهان است و فرونشست زمین هم از جمله مهم ترین مسائلی است که باید به صورت جدی پیگیری شود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۶ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ منصور شیشه فروش در جلسه تفاهم‌نامه بهینه‌سازی مصرف انرژی و بهره‌گیری از انرژی‌های خورشیدی که در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: باید از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی بیشتر استفاده شود و انتظار می‌رود برای اجرایی شدن تفاهم‌نامه، هر دستگاه به وظایف خود عمل کند، تفاهم نامه به صورت کامل بررسی و نقطه نظرات به صورت مکتوب ارسال و از دستگاه‌های برتر نیز تقدیر شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد: در اجرای این تفاهم نامه هر دستگاه وظیفه‌ای دارد و هر کس به اندازه خودش مسئول است هر دستگاه اجرایی باید وظایف خود را برای اجرای آن لیست کرده و ارائه دهد.

شیشه فروش با اشاره به این که برخی مصوبات تفاهم‌نامه قبلی اجرا نشده است، افزود: عملکرد و چالش‌های اجرایی شدن مصوبات باید مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود چرا بعضی مصوبات اجرا نشده است و برای آن راهکار ارائه شود.

وی با اشاره به زلزله کرمانشاه و مناطق بازسازی شده توسط دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان، گفت: با توجه به این که بازسازی ها با کیفیت خوبی انجام گرفته است با وجود زلزله های اخیر مشکلی برای این ساختمان ها پیش نیامده است.

شیشه فروش در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این که به‌ منظور بهینه‌سازی مصرف انرژی مردم باید آموزش ببینند، اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ها باید به گونه‌ای باشد که حداقل در یک مورد بازدهی کامل داشته باشد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت زلزله خاموش در استان اصفهان، گفت: خطر زلزله در کمین اصفهان است و فرونشست زمین هم از جمله مهم ترین مسائلی است که باید به صورت جدی پیگیری شود.

روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!