صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » مطالبه گری دانشجویان در یکی دوسال اخیر به حاشیه رفته است/ دانشجویان پیشتاز حرکت ضد استکباری و ضد آمریکایی در کشور

فعال دانشجویی:

مطالبه گری دانشجویان در یکی دوسال اخیر به حاشیه رفته است/ دانشجویان پیشتاز حرکت ضد استکباری و ضد آمریکایی در کشور

فعال دانشجویی با بیان اینکه مطالبه گری و آرمان‌خواهی دانشجویان به حاشیه رفته است، گفت: حوزه و دانشگاه دو پایگاه اصلی پیشبرد انقلاب اسلامی بوده است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۴

محمد افشاری در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه حوزه و دانشگاه دو پایگاه اصلی انقلاب اسلامی پیروزی بود، اظهار کرد: بخش اصلی و محور اصلی جریان دانشجویی در سال‌های اول انقلاب، دانشجویانی بودند که فعالیت‌های انقلاب انجام می‌دادند.

رئیس سابق بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: آغاز انقلاب اسلامی را سال ۵۷ می‌گوییم اما اگر به عقب برگردیم، سال ۳۲ شروع جریان انقلاب بود و مرگ بر آمریکا از سال ۳۲ شروع شد.

وی با اشاره به اینکه اولین جایی که حرکت ضد استکباری و ضد آمریکا شروع شد توسط دانشجویان بود، افزود: دانشجویان در کنار حوزویان برای تبیین انقلاب تلاش کردند و کسانی که از دل دانشگاه بیرون آمدند در دفاع مقدس اثرگذار بودند.

افشاری بیان کرد: جریانات دانشجویی در دوره سازندگی ساکت و تقریباً غیرفعال شدند و دوره اصلاحات جریانات برعکس دوره سازندگی شدند و افرادی که دانشجو نبودند از دانشجویان به‌عنوان یک پادو استفاده می‌کردند.

وی بابیان اینکه این مراسم روز دانشجوی سال‌های اخیر سطحی و در حد یک جشن برگزاری می‌شود، تصریح کرد: مطالبه گری و آرمان‌خواهی دانشجویان دارد به حاشیه می‌رود و انتقادها در حد استندآپ کمدی شده است و این‌ها با جریان اصلی جریان اصلی دانشجویان همخوانی ندارد.

رئیس سابق بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: سیاست‌گذاران کشور متأسفانه در فضای علمی و دانشگاهی حضور ندارند و از پایان‌نامه‌هایی که در دانشگاه‌های کشور وجود دارد، استفاده نمی‌شود که این ضعف بزرگی برای کشور است.

وی با تأکید بر اینکه دانشجویان و جریانات آن‌ها با یک سطحی‌نگری مواجهه شده‌اند، تصریح کرد: فضای دانشگاه‌های کشور فضای کاربردی نیست و دانشگاه‌ها به صنعت، جامعه، سیاست‌گذاران کشور متصل نیستند.

افشاری افزود: مشکلات متعدد در کشور وجود دارد که دانشجویان می‌توانند به مسئولان برای رفع آن کمک کنند و باید جریانات دانشجویی به این سمت بروند.

وی اظهار کرد: مردم و مسئولان برای فعال شدن جریانات دانشجویی باید از دانشجویان بخواهند.

رئیس سابق بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان بابیان اینکه در مورد مشکلات اخیر ارزی کشور چند بار جریانات دانشجویی جلسه گرفتند که فلان راه‌حل می‌تواند کمک کند، تصریح کرد: کدام مسئولان از دانشگاهی‌ها برای حل مشکلات ارزی درخواست کرده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!