صفحه اصلی » اجتماعی » خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های که باید از خوردن آن‌ها در پاییز اجتناب کرد

سالم زندگی کنیم؛

خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های که باید از خوردن آن‌ها در پاییز اجتناب کرد

کارشناس طب سنتی بابیان اینکه نوشیدنی‌های سرد در فصل پاییز منع می‌شود، گفت: در این فصل به نوشیدنی‌های گرم مانند آب عسل، شربت عسل، شیر و خرما و … که هم رطوبت و هم حرارت دارد‌، تاکید شده است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۹ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۵

حجت‌الاسلام سید علی حجازی در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه فصل پاییز از ۱۰ روز قبل از مهر شروع می‌شود و تا ۲۲ آذر ادامه دارد و بعدازآن به سمت زمستان می‌رویم، اظهار کرد: طبیعت فصل پاییز سرد و خشک و سودا است و هرچقدر به سمت زمستان می‌رویم، سرد و مرطوب می‌شود.

کارشناس طب سنتی گفت: امام رضا (ع) برای فصل پاییز خصوصاً برای آذرماه، سفارش کرده اند که صبح آب گرم بنوشیم و این نوشیدن آب گرم سبب می‌شود که این خشکی موجود به‌وسیله آب و سردی آن توسط حرارت از بین برود.

وی سردی را منشأ همه بیماری‌ها دانست و افزود: شب‌های پاییز سردی دوچندان می‌شود که حضرت (ع) نوشیدن آب سرد در این شب‌ها را نهی می‌کنند.

حجت‌الاسلام حجازی تأکید کرد‌: خوردن غذاهایی که طبشان سرد است و یا غلظت آن بالا است مانند ماهی و تخم‌مرغ در این فصل نهی شده است.

وی اضافه کرد: پاییز سرد و خشک است و نوشیدنی‌هایی در این فصل سفارش می‌شود که سردی بدن ما را به سمت گرمی ببرد و اعتدال دهد و خشکی مضاعف این فصل را به سمت رطوبت سوق دهد..

کارشناس طب سنتی بابیان اینکه خداوند متعال بر اساس طبیعت فصل‌ها، میوه‌هایی قرار داده و مهم‌ترین میوه این فصل انار است، تصریح کرد: خلط این فصل سودا است، بهترین چیزی که غلظت خون را از بین می‌برد، آب انار است که در ماه‌های مهر و آبان سفارش به نوشیدن آب انار و انجام حجامت می‌شود.

وی ادامه داد: قبل از حجامت باید آب انار خورد تا خون را تسویه کند و حجامت به‌درستی انجام شود.

حجت‌الاسلام حجازی با اشاره به اینکه هر چه به آذر می‌رسیم باید خوردن انار کاهش پیدا کند، گفت: نزدیک آذرماه که می‌شود به درختان انار نیست و اگر کسی خواست در این ماه آب انار صرف کند باید با عسل مخلوط کند که طیع سرد آن به سمت گرمی برود.

وی بابیان اینکه این ماه طلاقی پاییز و زمستان است، باید در نوشیدنی‌ها مراعات کنیم، افزود: نوشیدنی‌های گرم مانند آب عسل، شربت عسل، شیر و خرما و … که هم رطوبت و هم حرارت دارد‌، توصیه شده و نوشیدنی‌های سرد مطلقاً در این فصل منع می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!