صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » یکی از بزرگ ترین جهش‌های علمی کشور پس از انقلاب روی داد/ بستر برای حضور فعال جنبش های دانشجویی در دانشگاه ها مهیا است

فعال دانشجویی :

یکی از بزرگ ترین جهش‌های علمی کشور پس از انقلاب روی داد/ بستر برای حضور فعال جنبش های دانشجویی در دانشگاه ها مهیا است

فعال دانشجویی گفت: ظرفیت‌های بزرگی در حوزه علمی برای کشور ایجاد شده و توانستیم به نرخ رشد سالانه ۲۲ درصدی برسیم و این یکی از بزرگترین جهش‌های علمی کشور بوده است

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۹ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۵

محمدجواد جرستانی پور در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه دانشگاه‌ها بعد از چهل سال که از انقلاب می‌گذرد از ابعداد مهم سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و … پیشرفت‌های گوناگونی داشته است، اظهار کرد: پیشرفت‌های علمی دانشگاه‌ها، یکی از مهم ترین بخش‌هایی که می‌توان به آن اشاره کرد.

فعال دانشجویی گفت: به نقطه‌های خوبی در طول این سال توانستیم برسیم اما نباید قانع شویم.

وی با اشاره به اینکه در طول این چهل سال پیشرفت‌های علمی فراوانی داشتیم، افزود: در ایران اسلامی باتوجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، ظرفیت‌های مهمی وجود دارد و بستر پیشرفت علمی و فناوری مهیا است.

جرستانی بیان کرد: ایران بعد از اجرای برنامه سوم توسعه، عملا وارد موجی از پیشرفت‌های علمی و فناوری شد.

وی با اشاره با افرایش پارک‌های علمی و فناوری در کشور، تاکید کرد: ظرفیت‌های بزرگی در این حوزه برای کشور ایجاد شد و توانستیم به نرخ رشد سالانه ۲۲ درصدی برسیم و این یکی از بزرگترین جهش‌های علمی ما بود.

فعال دانشجویی تصریح کرد: آمار و ارقام کاملا واضح است، حضور دانشجویان دیگر کشورها در ایران برای بحث‌های پزشکی و دستاوردهایی مانند موشک، تولید کالاهای اساسی در ایران، نمونه‌هایی از پیشرفت دانشگاه‌ها بعد انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: امروز در دانشگاه‌ها تحولات زیادی رخ داده است و یک زمانی در دانشگاه اگر ندای مخالفی بیرون می‌آمد به شدیدترین شکل برخورد می‌شد اما الان حضور و فعالیت طیف‌های مختلف سیاسی در دانشگاه‌ها داریم.

جرستانی با بیان اینکه این جنبش‌های مختلف دانشجویی آزادانه حرکت می‌کنند و این بستر فراهم است که بتوانند خود را نشان دهند، خاطرنشان کرد: امروز انتشار نشریات با سلیقه‌های مختلف را در دانشگاه‌‌ها میبینیم و تشکل‌های متفاوتی که دارند البته در چارچوپ انقلاب اسلامی
که این خواسته مردم است، فعالیت می‌کنند.

وی گفت: این فضا کمک می‌کند که افراد بتولنند خود را نشان دهند و همین افراد هستند که در آینده بدن فرهنگی و سیاسی کشور را می‌سازند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!