download
۰۹:۴۹ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۵

فعال دانشجویی :

یکی از بزرگ ترین جهش‌های علمی کشور پس از انقلاب روی داد/ بستر برای حضور فعال جنبش های دانشجویی در دانشگاه ها مهیا است

فعال دانشجویی گفت: ظرفیت‌های بزرگی در حوزه علمی برای کشور ایجاد شده و توانستیم به نرخ رشد سالانه ۲۲ درصدی برسیم و این یکی از بزرگترین جهش‌های علمی کشور بوده است

محمدجواد جرستانی پور در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه دانشگاه‌ها بعد از چهل سال که از انقلاب می‌گذرد از ابعداد مهم سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و … پیشرفت‌های گوناگونی داشته است، اظهار کرد: پیشرفت‌های علمی دانشگاه‌ها، یکی از مهم ترین بخش‌هایی که می‌توان به آن اشاره کرد.

فعال دانشجویی گفت: به نقطه‌های خوبی در طول این سال توانستیم برسیم اما نباید قانع شویم.

وی با اشاره به اینکه در طول این چهل سال پیشرفت‌های علمی فراوانی داشتیم، افزود: در ایران اسلامی باتوجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، ظرفیت‌های مهمی وجود دارد و بستر پیشرفت علمی و فناوری مهیا است.

جرستانی بیان کرد: ایران بعد از اجرای برنامه سوم توسعه، عملا وارد موجی از پیشرفت‌های علمی و فناوری شد.

وی با اشاره با افرایش پارک‌های علمی و فناوری در کشور، تاکید کرد: ظرفیت‌های بزرگی در این حوزه برای کشور ایجاد شد و توانستیم به نرخ رشد سالانه ۲۲ درصدی برسیم و این یکی از بزرگترین جهش‌های علمی ما بود.

فعال دانشجویی تصریح کرد: آمار و ارقام کاملا واضح است، حضور دانشجویان دیگر کشورها در ایران برای بحث‌های پزشکی و دستاوردهایی مانند موشک، تولید کالاهای اساسی در ایران، نمونه‌هایی از پیشرفت دانشگاه‌ها بعد انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: امروز در دانشگاه‌ها تحولات زیادی رخ داده است و یک زمانی در دانشگاه اگر ندای مخالفی بیرون می‌آمد به شدیدترین شکل برخورد می‌شد اما الان حضور و فعالیت طیف‌های مختلف سیاسی در دانشگاه‌ها داریم.

جرستانی با بیان اینکه این جنبش‌های مختلف دانشجویی آزادانه حرکت می‌کنند و این بستر فراهم است که بتوانند خود را نشان دهند، خاطرنشان کرد: امروز انتشار نشریات با سلیقه‌های مختلف را در دانشگاه‌‌ها میبینیم و تشکل‌های متفاوتی که دارند البته در چارچوپ انقلاب اسلامی
که این خواسته مردم است، فعالیت می‌کنند.

وی گفت: این فضا کمک می‌کند که افراد بتولنند خود را نشان دهند و همین افراد هستند که در آینده بدن فرهنگی و سیاسی کشور را می‌سازند.

انتهای پیام/