صفحه اصلی » سیاسی » نوبخت اگر می تواند خط مشی بدهد، برای سازمان خودش این کار را بکند/ ما تکلیف خودمان را بهتر می دانیم

واکنش حیدرعلی عابدی نسبت به صحبت های سخنگوی دولت؛

نوبخت اگر می تواند خط مشی بدهد، برای سازمان خودش این کار را بکند/ ما تکلیف خودمان را بهتر می دانیم

حیدرعلی عابدی در واکنش به صحبت های اخیر نوبخت گفت: نوبخت اگر واقعاً می تواند خط مشی بدهد که چه کسی چکار کند، در ابتدا به سازمان خودش خط مشی بدهد تا در تنظیم بودجه ها قومی گرایی اتفاق نیفتد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۵

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صاحب نیوز پیرامون صحبت های صبح امروز رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور که گفته بود نمایندگان صرفاً می توانند نسبت به کم یا زیاد بودن منابع نظر بدهند و نمی توانند بگویند چون دولت منابع را ندید استعفا می دهیم، بیان کرد: صحبت های آقای نوبخت را باید از دو جنبه بررسی کرد؛ نخست این که ایشان حق ندارند برای نمایندگان تعیین تکلیف کنند و ما تکلیف خودمان را بهتر می دانیم.

حیدرعلی عابدی ادامه داد: نوبخت اگر واقعاً می تواند خط مشی بدهد که چه کسی چکار کند، در ابتدا به سازمان خودش خط مشی بدهد تا در تنظیم بودجه ها قومی گرایی اتفاق نیفتد.

وی همچنین افزود: باید دید که آیا امکاناتی که به خوزستان دادند را به اصفهان هم دادند و آیا باید تمامی بودجه های اصفهان حذف شود؟

نماینده مردم اصفهان همچنین خاطر نشان کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه اگر نمی تواند تحلیل درستی از وضعیت بکند ما حاضریم این کار را بکنیم و نتایج را در اختیار این سازمان بگذاریم.

عابدی در تشریح وضعیت استعفای دیروز نمایندگان استان هم توضیح داد: تا به خواسته های خودمان نرسیم به مجلس نمی رویم.

وی اضافه کرد: آقای روحانی وقتی به اصفهان آمدند وعده دادند که فکری برای زاینده رود می کنند، در این دو سال وزارت نیرو چه قدمی برای اصلاح وضعیت برداشته ؛ وضعیت از قبل بدتر هم شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان معتقد بود: برای حل مشکلات کشور باید تلاش کرد و صرفاً با کلام درمانی نمی شود مشکلات را حل کرد.

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز در نشست خبری خود اعلام کرده بود مجلس می تواند بگوید این منابعی که ایجاد کردید کم است یا منابع دیگری بیاورد، و می تواند بگوید این مصارفی که شما تعیین کردید باید کم بشود یا زیاد بشود؛ پس هیچ نماینده مجلسی نمی تواند بگوید چون دولت در یک لایحه ای چیزی را دید یا ندید من استعفا می دهم و یا حرفی می زنم، خود آن ها چند روز آینده می توانند هر چه را که ما ندیدیم با عقل جمعی مجلس ببینند.

نمایندگان استان اصفهان هم روز گذشته در واکنش به اقدام نکردن دولت در جهت رفع مشکلات آب اصفهان، استعفا دادند.

 انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!