صفحه اصلی » سیاسی » شورای نگهبان تهدیدپذیر نیست/ CFT در چهارچوب قانون اساسی بررسی خواهد شد

سخنگوی شورای نگهبان:

شورای نگهبان تهدیدپذیر نیست/ CFT در چهارچوب قانون اساسی بررسی خواهد شد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان هیچگاه تهدید پذیر نیست و معمولاً از هیچکسی شکایت نمی کنیم اما یک زمانی هست که به حیثیت نظام ضربه می خورد که در این صورت اعاده حیثیت می کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۹:۳۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛عباسعلی کدخدایی بعدازظهر امروز ور گردهمایی فعالان فضای مجازی اظهار کرد: انقلاب اسلامی مردم ما یک انقلاب بی نظیر بوده است چرا که شکوه و بزرگی در این انقلاب است.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) جامعه را به سمتی بردند که نتیجه آن انقلاب اسلامی ایران بود.

سخنگوی شورای نگهبان عنوان کرد: معمولاً همان اول ابتدای انقلاب قانون اساسی تدوین نمی کنند و چند سالی صبر می کند اما حضرت امام(ره) از همان ابتدا به مجلس موسسان دستور تدوین قانون اساسی و تعیین نوع نظام سیاسی کشور را داشتند چون ایشان به مردم اعتماد داشتند.

وی افزود: مردم بعد از تعیین نظام جمهوری اسلامی درانتخابات مجلس موسسان یاخبرگان اول شرکت کردند.

کدخدایی گفت:قانون اساسی ایران هم از مترقی ترین قانون های اساسی دنیا است به دلیل ساختار سیاسی که در آن در نظر گرفته شده و ریشه و پایه های فراوانی دارد.

وی اضافه کرد: امام درس مقاومت و مبارزه به ما دادند و به همین دلیل مردم در همه زمان ها به خصوص جنگ تحمیلی مقاومت کردند.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد:کدام نظام نوپایی است که به حضور و رأی مردم متکی باشد؟ با گذشت نزدیک به 40 سال از انقلاب، انتخابات بسیاری برگزار شده است.

وی ادامه داد: وسایل ارتباط جمعی باید در جهت روند تکاملی و اشاعه فرهنگ اسلامی قرار گیرد و در این زمینه از اندیشه های متفاوت بهره گیر شوند.

وی افزود: در سالهای آینده روش های جدید را هم خواهیم دید اما آنچه مهم است توسل به ابزارهای نوین برای اصلاح جامعه و تحقق اهداف اسلامی است.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: قوانین و مقررات جابه جا و عوض می شود چون به دست انسان نگاشته شده است اما باید در مسیر الهی باشیم؛ تلاش کنیم با روش های جدید در فضای مجازی حرکت کنیم.

وی اضافه کرد: مجلس هفتم اقداماتی  انجام شد که کسانی که در مجلس ششم بودند نتوانند به مجلس بعدی راه پیدا کنند همواره بررسی شایستگی ها و صیانت از رأی مردم مدنظر داریم.

کدخدایی تصریح کرد: رفت و برگشتی بین مجلس و شورای نگهبان است و اگر اختلافی باشد به مجع تشخیص مصلحت نظام خواهد رفت و باید تابع نظرات مراجع قانونی باشیم و روشنگری کنیم.

وی ادامه داد: از 4 مصوبه مربوط به FATF سه مورد آن بررسی شده است و CFT هم در راستای چهارچوب قانون اساسی بررسی خواهد شد.A

سخنگوی شورای نگهبان یادآور شد: افراد شرکت کننده در انتخابات 6 نفر بودند که انتخاب شدن آن بستگی به شرایط  دارد اما ورودی برای ثبت نام زیاد داریم که نیازمند قانون است که هرکسی شرکت نکند.

وی افزود: شورای نگهبان هیچگاه تهدید پذیر نیست و معمولاً از هیچکسی شکایت نمی کنیم اما یک زمانی هست که به حیثیت نظام ضربه می خورد که در این صورت اعاده حیثیت می کنیم.

کدخدایی عنوان کرد: در انتخابات دو نوع تخلف داریم یکی اینکه بر سرنوشت انتخابات تآثیر می گذارد و دیگری خیر که تخلفاتی که در انتخابات 96 بود از دسته دوم بود که به قوه قضاییه ارسال شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!