صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » استعفای نمایندگان اصفهان شانتاژ خبری نیست/ قبل از استعفای دسته جمعی تمام راه های قانونی را رفته ایم

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان:

استعفای نمایندگان اصفهان شانتاژ خبری نیست/ قبل از استعفای دسته جمعی تمام راه های قانونی را رفته ایم

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: استعفای نمایندگان اصفهان شانتاژ خبری نیست چون قبل از استعفای دسته جمعی تمام راه های قانونی را رفته ایم.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - جمعه ۱۳۹۷/۰۹/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدناصر موسوی لارگانی بعدازظهر دیروز در گردهمایی فعالان فضای مجازی اظهار کرد: اگر بشود راهکاری را شورای نگهبان در ارتباط با انتخابات شوراها تدوین کنند، نمایندگان توان نظارت ندارد و معمولاً نمایندگان اگر کسی را تأیید کنند مورد اعتاب دیگران قرار می گیرند و اگر کسی را  رد کنند باز هم ممکن است سرزنش شوند چراکه نظارت جدی در انتخابات شوراها نبوده است.

وی ادامه داد: نمایندگان یک وسیله است و افراد ناظر کسانی هستند که در شهرستان ها انتخاب می شوند.

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان عنوان کرد: قبل از استعفای دسته جمعی نمایندگان مجلس تمام راه های قانونی را در ارتباط با زاینده رود طی کرده بودند علی رغم اینکه نمایندگان  از لحاظ علایق سیاسی سه گروه اند البته 11 تن از نمایندگان استان اصفهان اصول گرا هستند،5 نفر هستند که ادعای مستقلی دارند و 4 نفر هم با پرچم اصلاح طلبی وارد مجلس شورای اسلامی شده اند.

وی افزود: از ابتدای دوره دهم این مطلب را نسبت به  آن اذعان دارند که هیچ زمانی نمایندگان مثل الان در حوزه آب این طور منسجم و متحد نبوده اند.

موسوی لارگانی گفت: سه جلسه با رییس قوه مقننه آقای لاریجانی داشتیم که در دو جلسه آن وزرات نیرو حضور داشتند در یکی از جلسات استانداروقت نیز حضور داشته است. دو جلسه هم با  معاون اول رییس جمهور جلسه و یک جلسه با معاون اول قوه قضاییه برگزار شده که هیچ موضوعی جز آب در آنها مطرح نشده است.

وی اضافه کرد: با وزاری نیروی دوره یازدهم و دوازدهم  جلسات متعددی را داشتیم که تنها بحث آب در آن مطرح بوده  است

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان تصریح کرد: جلسه ای را با آقای نوبخت برای بودجه آب استان داشتیم .در حال حاضر بیش از 5 میلیون نفر از یک سامانه به آنها آبرسانی می شود که همین سامانه برای  مردم اصفهان مشکلاتی را ایجاد کرده چراکه چند مرتبه در اثر راه سازی این لوله شکسته شد و تا چند روز آب آشامیدنی مردم با  نفت آلوده بود.

وی ادامه داد: یک بار هم سیلاب شدید آمد و تا چند روز آب آشامیدنی مردم اصفهان گِل آلودبود چون یک سامانه آبرسانی می کند.

موسوی لارگانی عنوان کرد: سامانه دومی تأسیس شده و با بودجه های استانی و با کمک های خود مردم 50 درصد آن پیشرفت داشته است.

وی افزود: متأسفانه چه در مجلس شورای اسلامی و چه در دولت هر موقع اسم اصفهان می آید صدای الامان نمایندگان بلند می شود در حالی که ما از نظر پرداخت به خرانه دومین بودجه را پرداخت می کنیم اما ردیفی که به ما بودجه پرداخت کنند استان بیست و هفتم یا بیست و هشتم هستیم این نشان می دهد اصفهان ستیزی مشهود است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: امسال برای تأسیس سامانه دوم آبرسانی در جلسه ای که با آقای نوبخت داشتیم قول صد درصد داده بودند که ردیف بودجه آن اختصاص یابد حتی بعضی از ردیف های دیگری که برای آبرسانی فرعی به مزراع کشاورزی بوده را کاهش داده اند و یا حذف شده است وقتی این خبر را به ما دادند نمایندگان تصمیم به استعفای دسته جمعی گرفتند.

وی اضافه کرد: این تصمیم چند ماه گذشته در حضور آقای ظریف در استانداری اعلام شده بود چون وعده ای که رییس جمهور در دو دوره به مردم اصفهان داده بودو مخصوصاً در سال 96 با صراحت عنوان کرد این مرتبه نوبت اصفهان است وما آب را در زاینده رود جاری می کنیم اما متأسفانه هیچ قدمی برداشته نشد.

موسوی لارگانی اظهار کرد: تالاب گاو خونی تنها برای اصفهان خطرناک نیست و اگر گرد و غبار آن که سمی هست در هوا پراکنده شود حتی استان های دیگر و تهران را تهدید می کند که باید فکر اساسی کرد.

وی ادامه داد: فضای مجازی فرصت بسیار خوبی است تا واقعیت ها را بیان کنیم اما متأسفانه یک سری  بد اخلاقی هایی در این فضا صورت می گیرد که از نظر اخلاقی هم درست نیست.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان تأکید کرد: اگر از فضای مجازی درست استفاده شود می تواند بسیاری از مشکلات کشور ما را برطرف سازد، چرا که اگر توانستیم واقعیتی را روشن کردیم می توان در تصمیمات مردم هم مؤثر شد.

وی افزود: آقای لاریجانی قول داده است به معضل آب اصفهان بعد از استعفای دسته جمعی نمایندگان ورود پیدا کند که اگر بر طرف شد نمایندگان به سرکار خودشان بر می گردند.

موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: اگر خواسته نمایندگان برآورده نشد آن ها اصرار بر استعفای خود دارند و هرکس به سرکار خود می رود  چون خود خداوند شاهد است که این استعفا هیچ گونه شانتاژ خبری نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!