صفحه اصلی » اجتماعی » به کارفرمایانی که معلولان را مشغول به کار می کنند وام خود اشتغالی تعلق می گیرد

مدیر بهزیستی نائین خبر داد:

به کارفرمایانی که معلولان را مشغول به کار می کنند وام خود اشتغالی تعلق می گیرد

مدیر بهزیستی نائین گفت: به کارفرمایانی که معلولان را مشغول به کار می کنند تا 200 میلیون ریال وام خود اشتغالی تعلق می گیرد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۷ - جمعه ۱۳۹۷/۰۹/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛بهروز حمیدپور به مناسبت روز جهانی معلولان گفت: وام های خود اشتغالی به معلولانی که توانایی دارند و از شرایط لازم برخورد باشند اعطا می شود که اگر در این بین کارفرمایانی نسبت به کارگیری معلولان مرکز اقدام نموده تا سقف 200 میلیون ریال از وام خود اشتغالی بهره مند خواهند شد.

مدیر بهزیستی نایین افزود: کارفرمایانی که در سایر کارخانه ها نسبت به معلولین توجه خاص داشته و آن ها را در قسمت های مختلف به کار گرفته اند تا 5 سال از حق بیمه معاف می شوند؛ چرا که این مرکز در مدت گفته شده حق بیمه معلول را پرداخت می کند.

وی در ادامه بیان کرد: برای پیشگیری از معلولیت زایی متأسفانه مرکز مشاوره ژنتیک در نایین نداریم علی رغم طولانی بودن مسافت تا استان فقط تعداد محدودی از زوج های جوان جهت مشاوره به استان مراجعه می کنند، در صورتی که نیاز اساسی به خصوص در پیوندهای فامیلی است و از نیازهای ضروری در شهرستان وجود مرکز مشاوره ژنتیک است که برای مشاوره های قبل از ازدواج مناسب و لازم است.

حمیدپور ضمن تأکید به خانواده ها جهت حضور در کلاس های آموزشی افزود: پیگیری هایی در این زمینه صورت گرفته که امید است پس از گذراندن دوره مشاوره ژنتیک توسط پزشکی که از این مرکز معرفی شده به زودی شاهد راه اندازی این مرکز در نایین باشیم.

وی در ادامه توانبخشی، اموراجتماعی، پیشگیری و مشارکت از حوزه های مرکز بهزیستی شهرستان در جهت ارائه خدمات به مستمری بگیران و معلولین برشمرد.

حمیدپور در بخش دیگیری از صحبت های خود در خصوص نحوه خدمات رسانی به معلولان گفت: خدماتی که شامل حال معلولان می شود متفاوت است که وسایل کمک توانبخشی، کمک هزینه های نگهداری و مستمربگیری، برگزاری کلاس های ذهنی زیر 14 سال، برگزاری کلاس های استثنایی برای کودکان در راستای تربیت پذیری، مرکز نگهداری سالمندان و معلولین ذهنی، کمک هزینه درمان، ارائه خدمات شنوایی(سمعک رایگان)، ارائه خدمات بینایی(عینک رایگان)، پرداخت شهریه به دانشجویان معلول، مناسب سازی خودرو و مسکن از جمله خدماتی است که برای معلولان در نظر گرفته ایم.

به گفته این مقام مسئول، مرکز نگهداری معلولین ذهنی و سالمندان از مراکزی است که در سطح کشور نمونه شناخته شده که با مشارکت خیرین و پرداخت یارانه از مرکز بهزیستی خدمات خوبی در این زمینه ارائه می شود.

مدیر بهزیستی نایین همچنین در خصوص نحوه حمایت حقوقی از معلولان گفت: خوشبختانه در سال جاری قانون جامع به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و شورای نگهبان هم تاییدات لازم را صورت داده که امید است با پیگیری ها، اعتبارات آن در بودجه های سال 98 منظور شود، چرا که اگر این امر تحقق پیدا کند خدمات بسیار خوبی به این افراد می دهیم.

حمیدپور پیشگیری را بهترین راه برای جلوگیری از بروز معلولیت در افراد دانست و افزود: همیشه معتقدیم پیشگیری بهتر از درمان است که در این راستا نسبت به سنجش بینایی و غربالگری از سنین سه تا شش سال به صورت سالانه در شهر و روستاهای نایین اقدام نموده که پس از معاینات کودکانی که از شرایط خوبی برخوردار هستند گواهی سلامت و همچنین کودکانی که دچار تنبلی چشم هستند به اپتومتریس جهت معاینات بعدی ارجاع می دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!