صفحه اصلی » سیاسی » نماینده ولی فقیه در استان خطاب به نمایندگان: تا آخر بایستید/جهانگیری که خودش زمانی استاندار اصفهان بود، آبروی خود را بخرد

در خطبه های نماز جمعه مطرح شد؛

نماینده ولی فقیه در استان خطاب به نمایندگان: تا آخر بایستید/جهانگیری که خودش زمانی استاندار اصفهان بود، آبروی خود را بخرد

امام جمعه اصفهان گفت: یکی از وعده های آنها این بود که آب فردا در رودخانه جاری شد و نشد اما وقتی هیچ ردیفی برای آب اصفهان قائل نشدند نمایندگان استعفا دادند که من از طرف مردم به نماینده‌ها می‌گویم آفرین بر شما ولی به شرطی که تا آخر بایستید.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۰ - جمعه ۱۳۹۷/۰۹/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: در حدیث کسا اگر دقت کنید هر کدام از بزرگان که بر حضرت فاطمه(س) وارد می شدند سلام می کردند و این یک دستور مستحب اسلامی است که باید یاد بگیریم که وارد خانه می شویم سلام کنیم؛ این یک دعاست که باعث می شود دلها به هم نزدیک تر شود.

وی ادامه داد: وفتی به یک کوچکتر سلام می کنید برای او شخصیت قائل شده اید اگرچه کوچکتر باید احترام بیشتری بگذارد.

امام جمعه اصفهان عنوان کرد: شیطان به صراحت قرآن از جنیان است که امر خداوند را انجام نداد و دچار لعن خداوند شد که در جواب خدا گفته است پروردگارا تو مرا از آتش خلق کردی و آدم را از گِل، بنابراین من به قطعه گِل خشکیده سجده نمی کنم.

وی افزود: وقتی خداوند شیطان را از درگاه خود راند شیطان مهلت خواست که پروردگار فرمودند تا وقت مشخصی به تو مهلت می دهیم و او گفت حالا که به من این زمان را دادی انسان را فریب خواهم داد.

آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: شیطان در ابتدای خلقت خود موجود خوبی بود و بیش از شش هزار سال عبادت خداوند را کرده بود، اما خدواند به دلیل اینکه استحقاق عذاب خدا را به سختی  پیدا کند و بشر امتحان شود، مهلت داد.

وی اضافه کرد: شیظان برای رشد انسان ها خلق کرده است چون انسان ها با سختی رشد می کند الیته شیطان مسلط بر بشر نیست بلکه آنها را وسوسه می کند تنها دعوت به شر می کند.

امام جمعه اصفهان گفت: باید از نمایندگانی که بالاخره قدم بزرگی برداشتند و نشان دادند که به استان خودشان بلکه کشور توجه داشتند چون ضرر به اصفهان ضرر به کل کشور است و از طرفی هیچ کدام از دولت ها توجه به آب نداشتند و همین حالا هم سرکار هستند؛ امثال آقای جهانگیری که زمانی استاندار اصفهان بودند و الان سر کار هستند، آبروی خود را بخرند.

وی ادامه داد: یکی از وعده های آنها این بود که آب فردا در رودخانه جاری می شود و نشد، اما وقتی هیچ ردیفی برای آب اصفهان قائل نشدند تا نمایندگان استعفا دادند که من از طرف مردم به نماینده‌ها می‌گویم آفرین بر شما ولی به شرطی که تا آخر بایستید.

آیت الله طباطبایی نژاد همچنین تأکید کرد: به خاطر این که دانشجویان با ستمگر مبارزه می کزدندث برای آن ها یک روز در تقویم نامگذاری شده است؛ گرچه ما ریزش داریم ولی از طرفی هم رویش داریم که بسیاری از رویش ها به جبهه های سوریه رفته و مدافع حرم شدند.

وی افزود: 18 آذر هم روز هوانیروز است که به مناسبت شهادت شهید کشوری است و 290 نفر از آنها در جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند.

امام جمعه اصفهان همچنین اضافه کرد: بعد از جنگ جهانی اول جمعی نشستند و حقوق بشر را نوشتند و بعد از جنگ جهانی دوم آن را تکمیل کردند که حقوق مظلومان رعایت شود و نگذارند به انسان های مظلوم ظلم شود، اما در رأس آن کسانی قرار گرفتند که برای خود حق وتو قائل شدند که آمریکا، انگیس، فرانسه و شوروی سابق جزء آن بودند.

آیت الله طباطبایی نژاد گفت: عربستان سعودی که در دل آنها قرار دارد کاری با آن ها ندارند اما اگر جمع مستقلی مثل کشور ما کاری بخواهد بکند داد و هوار راه می اندازند.

وی ادامه داد: آمریکا می گوید بخشی از برجام را قبول ندارد در حالی که از آن بیرون رفته است.

نماینده ولی فقیه در استان در همین رابطه تصریح کرد: می ترسند برد موشک های ما بیشتر شود، اما ما باید در مقابل دشمنان خود دفاع کنیم و حالا می گویند ایران به یمن موشک داده است در حالی که خود یمنی ها گفتند ایران این کار را نکرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: روز به روز مردم ما رشد کردند و این صحبت های دشمنان نمی تواند آنها را از مسیرشان منحرف کند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد