صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » حضور در کنار مردم ده ونک و کارگران هفت‌تپه نشان دهنده وظیفه شناسی جریان دانشجویی است

فعال دانشجویی:

حضور در کنار مردم ده ونک و کارگران هفت‌تپه نشان دهنده وظیفه شناسی جریان دانشجویی است

فعال دانشجویی با بیان اینکه مسئولان باید به دانشگاه‌ها سر بزنند و به درخواست‌های دانشجویان جواب دهند، گفت: در اتفاقاتی که در ده ونک و هفت‌تپه اتفاق افتاد، بچه‌های جنبش دانشجویی در کنار مردم ده ونک و کارگران هفت‌تپه حضور داشتند که این نشان از آگاهی وظیفه‌شناسی این جریان است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۰ - شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۷

محمد کریمی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره اتفاقات سال ۱۳۳۲ و آغاز فعالیت‌های جنبش‌ دانشجویی، اظهار کرد: سال ۱۳۳۲ چندین دانشجو به نشانه اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران به شهادت رسیدند و این حادثه ظهور فعالیت جنبش‌های دانشجویی بود.

فعال دانشجویی گفت: بعد از جنایت سال ۱۳۳۲ دانشجویان فهمیدند که می‌توانند اثرگذار باشند و در اتفاقات ۱۳۴۲، پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش‌های پررنگی داشتند.

وی بابیان اینکه مهم‌ترین خصوصیت جنبش‌ دانشجویی، خوی ضد استکباری است، افزود: تعداد زیادی از سرداران شهید دفاع مقدس از فعالیت جنبش‌ دانشجوی بودند که این‌یکی از افتخارات جنبش‌ دانشجویی است.

کریمی بیان کرد: دانشجویان بعد از دفاع مقدس فعالیت‌های خود را در بحث‌های فرهنگی، جهاد علمی و … ادامه داده‌اند و هر برهه‌ای بر اساس تکلیف مداری عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: یکی از بزرگ‌ترین وظایف جنبش‌ دانشجویی بحث مطالبه گری است و طبق صحبت شهید بهشتی، دانشجو مؤذن جامعه است که اگر خواب بماند نماز امت قضا می‌شود.

فعال دانشجویی بابیان اینکه فضایی که دانشجویان دارند می‌تواند مبدأ بسیاری از تحولات باشد، تصریح کرد: جنبش‌ دانشجویی علاوه بر فعالیت در بحث‌های علمی و فرهنگی، مطالبه گر کمبودهای جامعه باشد و دانشجو باید خواسته‌های به‌حق مردم را برای مسئولان بازگو کند.

وی گفت: در اتفاقاتی که در ده ونک و هفت‌تپه اتفاق افتاد، بچه‌های جنبش دانشجویی در کنار مردم ده ونک و کارگران هفت‌تپه حضور داشتند که این نشان از آگاهی وظیفه‌شناسی این جریان است

کریمی با تأکید بر اینکه دانشجویان در بحث‌های خدمت‌رسانی به‌صورت بی‌نظیر ور.د پیدا کردند، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم بر اساس آرمان‌های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب برای جریانات دانشجویی مشخص کردند، عمل کنیم.

وی با اشاره به حضور گروه‌های متعدد جهادی در حاشیه شهرها و مناطق کمتر برخوردار گفت: حرکت‌های عظیمی در رابطه با فعالیت‌های جهادی انجام‌شده است و اما کم‌کاری‌هایی در اطلاع‌رسانی وجود دارد.

فعال دانشجویی ادامه داد: ضعف‌ها و مشکلاتی در بحث‌های رسانه‌ای داریم که بخشی از آن به جنبش‌ها و بخشی دیگر از رسانه‌ها برمی‌گردد و انتظار داریم که رسانه‌ها بهتر و کامل‌تر فعالیت‌های جنبش‌های دانشجویی را پوشش دهند.

وی در پایان تأکید کرد: مسئولان کشور باید به دانشگاه‌ها سر بزنند و به درخواست‌های دانشجویان جواب دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!