صفحه اصلی » اقتصادی » 18 هزار میلیارد تومان، اعتبارات یارانه ای روستاها/ نرخ 4 تا 15 درصدی تسهیلات کشاورزی

وزیر کشاورزی خبر داد؛

18 هزار میلیارد تومان، اعتبارات یارانه ای روستاها/ نرخ 4 تا 15 درصدی تسهیلات کشاورزی

وزیر کشاورزی با بیان اینکه 18 هزار میلیارد تومان، اعتبارات یارانه ای برای روستاها در نظر گرفته شده است، گفت: این تسهیلات می تواند ما را در سرمایه گذاری در زیر ساخت، تولید، خدمات بعد از تولید، صنایع تبدیلی غذایی و سردخانه ها موثر باشد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود حجتی پیش امروز در در روستای رباط سرخ بعد از افتتاح طرح سامانه ی آبیاری نوین اراضی شرکت زراعی از ارائه تسهیلات روستایی با نرخ های پایین در مناطق محروم خبر داد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه 18 هزار میلیارد تومان اعتبارات یارانه ای، جدای 1/5 میلیارد دلار که توسط مجلس تحت عنوان وام روستایی و عشایری تصویب شد، از مواردی که در بودجه سال 97 و 98 لحاظ شده است، گفت: این اعتبارات تماما یارانه ای است و بخشی از سود مورد انتظار بانک ها توسط دولت تامین می شود.

وی با بیان اینکه نرخ این وام ها از 4 تا 15 درصد با توجه به شاخه های مختلف فعالیتی متغیر است، تصریح کرد: این تسهیلات می تواند ما را در سرمایه گزاری در زیر ساخت، تولید، خدمات بعد از تولید، صنایع تبدیلی غذایی و سردخانه ها موثر باشد.

حجتی خاطرنشان کرد: این فرصت تاریخی برای کارآفرینان و کشاورزان و … تا بتوانیم با یاری یکدیگر زنجیره از مزرعه تا سفره را به طور کامل تولید و خدمات دهی کنیم.

وزیر کشاورزی همچنان امروز آبیاری 540 هکتار زمین به صورت نوین و نظام جدید را در شهر گلپایگان افتتاح کرد.

وی همچنان با بیان اینکه شرکت زراعی گلپایگان یکی از شرکت های موفق کشوری است، عنوان کرد: این طرح ها به عنوان طرح های اقتصاد مقاومتی مورد حمایت دولت بوده است.

حجتی با اشاره به اینکه آب در کشور ما گوهری گران بهاست افزود: این طرح ها با حمایت صندوق توسعه در اختیار قرار گرفت که تا 85 درصد آورده سهم دولت و 15 درصد سهم مردم و فعالان باشد.

وزیر کشاورزی در پایان اعلام کرد: هنوز بودجه در قسمت کشاورزی برای سال آینده نهایی نشده و با توجه به نقطه نظرات تغییر خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99