صفحه اصلی » سیاسی » نمایندگان اقدام قانونی انجام داده اند/ مسئولان باید چاره ای برای مسئله آب استان اصفهان بیندیشند

واکنش ائمه جمعه شاهین شهر و گرگاب به استعفای نمایندگان استان؛

نمایندگان اقدام قانونی انجام داده اند/ مسئولان باید چاره ای برای مسئله آب استان اصفهان بیندیشند

ائمه جمعه شهرهای شاهین شهر و گرگاب در واکنش به استعفای دسته جمعی نمایندگان استان اصفهان به منظور حل موضوع آب در این استان، این اقدام را قانونی دانسته و حمایت خود از این حرکت را اعلام کردند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۹/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ مسئله آب در یک دهه اخیر استان اصفهان را با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت مورد تهدید قرار داده و رودخانه همیشه خروشان زاینده رود که به نوعی شاهرگ حیاتی این استان محسوب می شود خشک شده است و علاوه بر سی و سه پل و پل خواجو که در حسرت دیدار دوباره این رودخانه هستند، بستر تالاب گاو خونی و زمین های کشاورزی زیادی بر اثر بی آبی و فراق زاینده رود شکاف های عمیقی ایجاد شده است.

کشاورزانی که چرخ صنعت کشاورزی این استان را در دست داشتند و با فراوانی تعمت سهم خمس و زکات قابل توجهی پرداخت می کردند چند سالی است که خود محتاج دریافت کمک شده و خانه نشین شده اند. کارشناسان وجود برخی بیماری ها از جمله سالک را به دلیل خشک شدن بستر تالاب گاوخونی عنوان کرده اند، در این سالها حد متوسط ذخیره آب در پشت سد زاینده رود در پایین ترین حد خود بوده و نشان از این دارد که آب شرب مصرف پنج میلیون نفر جمعیت این استان در مخاطره قرار دارد همانگونه که در تابستان سال جاری مردم استان اصفهان این بحران را به سختی پشت سر گذاشتند.

در این سالها هرچند مسئولان و دولتمردان وعده هایی برای طرح های آبرسانی و رونق دوباره زاینده رود داده اند اما آنچه مسلم است تاکنون این وعده ها جامه عمل به خود ندیده است. با توجه به اینکه یکی از وعده های انتخاباتی رئیس جمهور دولت های یازدهم و دوازدهم نیز رونق دوباره زاینده رود بود و در این سالها اقدام خاصی انجام نشده اما در کمال ناباوری در بودجه سال 98 دولت ردیف اعتبار طرح های آبرسانی استان اصفهان را حذف کرده است که همین موضوع واکنش نمایندگان این استان را در پی داشت.

هفته گذشته همه نمایندگان استان اصفهان به جز نماینده شهرستان گلپایگان که از طیف های مختلف سیاسی کشور هستند در اقدامی جالب توجه و در واکنش به حذف ردیف بودجه طرح های ابرسانی استان که یکی از مطالبه های بر حق موکلین انها است استعفا دادند.

استعفای دسته جمعی نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی واکنش های مختلفی در پی داشت اما مهم حمایت همه اقشار مردم از آنها بود که گروه های و اقشار مختلف با صدور بیانیه هایی از اقدام آنها قدردانی و حمایت کردند.

نمایندگان استان اصفهان اقدام قانونی انجام داده اند

حجت الاسلام سید مصطفی عاملی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ مسئله آب استان اصفهان را بسیار مهم و ضروری دانست و ضمن حمایت و قدردانی از اقدام شجاعانه نمایندگان استان اصفهان، اظهار کرد: استعفای دسته جمعی نمایندگان استان اصفهان فارغ از هر نوع جناح سیاسی، اقدام شایسته برای احقاق حقوق موکلین آنها است.

امام جمعه شهر گرگاب، افزود: نمایندگان باید همه اقدامات قانونی که تاکنون برای موضوع آب استان انجام داده و در نهایت به این نتیجه رسیده اند استعفا دهند را باید با مردم، ائمه جمعه و جماعات، استاندار و سایر مسئولان استان در میان بگذارند تا تصمیم قاطعی در این خصوص گرفته شود.

حجت الاسلام عاملی، افزود: استعفای نمایندگان مجلس اثری برای خود نمایندگان ندارد اما برای مردم استان می تواند بسیار موثر و مفید باشد و مسئولان نیز باید چاره ای برای مسئله آب این استان بیندیشند و اقدامی شایسته و خوبی انجام دهند.

حجت الاسلام مرنضی ملکیان امام جمعه شاهین شهر نیز در این خصوص اظهار کرد: نمایندگان استان اصفهان اقدام قانونی برای موضوع آب مردم استان انجام داده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99