امام-جمعه-خمینی-شهر-3
۲۰:۱۵ - جمعه ۱۳۹۷/۰۹/۳۰

امام جمعه خمینی شهر:

پیروان مسیحیت از افکار صلح و دوستی حضرت مسیح پیروی کنند/ مدیران ارشد استان در شهرستان ها عجولانه اقدام نکنند

آیت الله رحیمی با اشاره آغاز سال نو میلادی و میلاد حضرت عیسی (ع) گفت: افکار حضرت مسیح صلح و دوستی بوده و همه انبیا، پیامبران محبت و مهربانی بوده اند، انتظار داریم پیروان دین مسیحیت از گفته های حضرت مسیح نیز پیروی کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله عباس رحیمی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلی خمینی شهر با اشاره به آیات و روایات و احادیث گفت: کمترین چیزی که انسان را از ایمان خارج می کند این است که با کسی دوست دینی شده و دائم دوست خود را زیر ذره بین داشته و لغزش هایش را یکی یکی جمع کرده و در زمانی مناسب آن دوست را زمین زده و افشاگری معایب کرده که این عمل، انسان را از ایمان خارج می کند.

وی افزود: برخی به اسم دوستی با انسان ها نزدیک می شوند و در زندگی نقطه ضعف هایی پیدا می کنند و در ذهن به خاطر می سپارند تا در روز موعد فرد مورد نظر را زمین بزنند که در روایات ما گفته شده این کفر است و انسانی که دنبال آبروریزی انسانی باشد کافر است حتی اگر نماز و روزه و اعمالش را انجام دهد.

امام جمعه خمینی شهر با اشاره به اینکه در آستانه آغاز سال میلادی هستیم و میلاد حضرت عیسی مسیح به عنوان مبدا این تاریخ است، اظهار کرد: امیدواریم در بین پیروان مسیح افکار این حضرت تبلیغ شود و اتفاقات خوبی در دنیا رقم بخورد که افکار حضرت مسیح صلح و دوستی بوده و همه انبیا، پیامبران محبت و صلح بودند.

آیت الله رحیمی خطاب به استاندار اصفهان گفت: به مدیران ارشد استان تذکر دهید که در شهرستان ها عجولانه اقدام نکنند، برای مردم و مسوولان خمینی شهر جای سوال است که چرا رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان که مدیری کارآمد، جهادی، دلسوز است بدون مشورت و هماهنگی و به طور ناگهانی با ناپختگی توسط مدیران کل استان تغییر پیدا می کنند.

وی در ادامه با اشاره به 26آذر روز حمل و نقل عمومی خاطرنشان کرد: حمل و نقل در جوامع رگ حیاتی بوده که اگر مشکلی در آن بوجود آید زندگی مردم با معضل روبرو می شود که دولت باید بر شرکت های حمل و نقل نظارت و کنترل داشته تا از سوء استفاده ها کاسته شده و حقی از راننده ها و مسافران ضایع نشود.

انتهای پیام/