صفحه اصلی » سیاسی » حقوق بشر منفعتی، راهکار امروزه سردمداران امریکایی

کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد:

حقوق بشر منفعتی، راهکار امروزه سردمداران امریکایی

کارشناس مسائل سیاسی گفت: امروزه بحث منفعت مادی جریان سرمایه داری مطرح است و بنابراین تعریف حقوق بشر، تروریست و دموکراسی متناسب با منفعت این کشورها تعریف می شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - یکشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲

غلامعلی کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد برخورد دوگانه کشورهای اروپایی و امریکایی با واژه‌های حقوق بشر و تروریست، اظهار کرد: اگر صحبت‌های مسئولان کشورهای اروپایی و امریکایی را دقت کنید بارها به طور ضمنی اعتراف می‌کنند که ملاک، معیار و تعریف آن‌ها از تروریست، همان منافع خودشان است.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: امروزه بحث منفعت مادی جریان سرمایه داری مطرح است و بنابراین تعریف حقوق بشر، تروریست و دموکراسی متناسب با منفعت این کشورها تعریف می شود؛ از طرفی می بینیم که در یمن با سوریه تعریف حقوق بشر برای آن‌ها متفاوت است و حتی قیمت جان انسان در اروپا و امریکا با آسیا و آفریقا متفاوت قیمت گذاری می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: اگر حرکتی بر خلاف منافع آن ها در جهان باشد، تروریستی و ضد دموکراسی است؛ اما اگر حرکتی در راستای منافع آن‌‌ها باشد عین دموکراسی است و فردی که در گروه تندر بوده و چندین بار دستگیر شده و در نهایت به دلیل بیماری کبدی فوت شده مهم می‌شود.

کریمی در نشریح علل این اتفاقات گفت: این گروه از خودشان است و در زمین آن‌ها بازی می‌کند؛ البته نباید انتظار دیگری هم داشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ملاک و معیار خودمان را توحید می دانیم و این ملاک ها برای ما ثابت است؛ طرفدار هر مظلومی در هر جایی از جهان که باشد هستیم و با ظالم مقابله می‌کنیم و حتی اگر ظالم در جریان خودمان هم باشد در مقابل او موضع می گیریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!