صفحه اصلی » سیاسی » ناکام ماندن فتنه های دشمن همه تحقق سخن حق است/ باید مراقب نفوذ دشمن بود چراکه فتنه ها رنگ عوض می کنند

امام جمعه فولادشهر:

ناکام ماندن فتنه های دشمن همه تحقق سخن حق است/ باید مراقب نفوذ دشمن بود چراکه فتنه ها رنگ عوض می کنند

امام جمعه فولادشهر با بیان اینکه باید مراقب نفوذ دشمن بود چراکه فتنه ها رنگ عوض می کنند، گفت: ممکن است در آینده فتنه ای نو با چهره ای ناشناخته مجدداً ظهور کند و با رنگ عوض کردن یا شعار عوض کردن ملت را به اشتباه بیاندازد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۸ - جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه فولادشهر اظهار کرد: در آیه ۲۹ سوره مبارکه انفال به صراحت آمده است، اگر پاک و پرهیزکار و باتقوا باشید خداوند به شما روشن بینی می دهد و بر بصیرت شما می افزاید.

وی افزود: قرآن کریم به موجب این آیه و آیه های دیگری صریحاً بین تقوا و پرهیزکاری از یک طرف و روشن بینی و بصیرت از طرف دیگر رابطه مستقیم قائل است، یعنی به هر اندازه آدمی پاک تر و پرهیزکارتر و بی غرض و در مقابل حقایق تسلیم تر باشد، نورافکن عقل و فکرش روشن تر و نافذتر است.

امام جمعه فولادشهر با تاکید براینکه عوامل زمینه ساز غفلت باید به جد بررسی و از آنها پرهیز شود، تشریح کرد: سهل انگاری و بی برنامگی، اعتماد به دشمن، بی مسؤولیتی، دست کم گرفتن دشمن و خوشبینی و خوشخیالی به دشمنان مقوله هایی است که به خودی خود غفلت و زمینه نفوذ و غلبه دشمن را فراهم می کند.

خطیب نماز جمعه فولادشهر تصریح کرد: اگر مدیران و خواص با درک واقعیت هاى جامعه به ‏ویژه مشکلات و گرفتاری هاى مردم، صادقانه و دلسوزانه و با نگاهى ملى نه شخصى و جناحى، عرصه خدمت به مردم به ‏ویژه طبقات ضعیف را عبادتى براى خویش باور داشته باشند، قطعاً دشمنان با هر حربه و یا تاکتیک و نقشه‏ اى بخواهند به گلوگاه هاى تصمیم‏ ساز و تصمیم ‏گیر، نفوذ و یا جامعه را با ناامنی هاى مختلف و فتنه ‏هاى مرموز مواجه سازند، هرگز موفق نخواهند شد.

وی یادآور شد: ملت ما توجه دارند که از آغاز پیروزی انقلاب تا کنون خداوند ده ها شرّ و توطئه را از سر این انقلاب دفع کرده است که از جمله آنها می توان به توطئه گروهک ها، توطئه هشت سال جنگ، توطئه کودتاها، توطئه نفوذی ها، توطئه داعش، فتنه۷۸، فتنه۸۸  اشاره کرد و بدانیم که ناکام ماندن فتنه های دشمن همه تحقق سخن حق است چراکه در آیه ۵۴ سوره مبارکه آل عمران آمده است، وَمَکَروُا وَ مَکَرَاللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَیرُالماکِرینَ.

سرافراز با تاکید براینکه باید مراقب نفوذ دشمن بود چراکه فتنه ها رنگ عوض می کنند، خاطرنشان کرد: ممکن است در آینده فتنه ای نو با چهره ای ناشناخته مجدداً ظهور کند و با رنگ عوض کردن یا شعار عوض کردن ملت را به اشتباه بیاندازد.

وی متذکر شد: البته مردم ایران ثابت کردند تاریخ اسلام و ایران را خوب خوانده‌اند و خوب هم عبرت گرفته‌اند و سند این حرف هم حماسه تاریخی و ماندگار ۹ دی سال ۸۸ است چراکه این روز تاریخی یکی از همان روزهایی بود که ملت یران احساس کردند در کربلا هستند و باید به ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین (ع) پاسخ دهد.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با اشاره به رهنمودهای اخیر رهبر معظم انقلاب، یادآور شد: ممکن است دشمن براى سال ۹۸ نقشه کشیده باشد و در چنین شرایط حساسی هشیاری نخبگان و هشیار کردن مردم نسبت به فتنه های جدید از وظایف ماست و فراموش نکنیم که فلسفه ۹ دی همواره باید مدنظر باشد.

حجت الاسلام سرافراز با توجه به ارتحال فقیه مجاهد آیت ‏الله سید محمودهاشمى شاهرودى اظهار کرد: وی استادى بزرگ در حوزه علمیه قم و کارگزارى با وفا در مهم‏ترین تشکیلات نظام جمهورى اسلامى، عضو مؤثرى در شوراى نگهبان و رئیس موفقى در مجمع تشخیص مصلحت بودند و آثار و برکات علمى بسیارى از خود بر جاى نهادند.

امام جمعه فولادشهر افزود: سه برادر مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی در عراق به شهادت رسیدند، اما هیچ‏گاه درباره آنان سخن نگفت و دنبال بهره ‏برداری از آنان نبود، افتخاراتی همانند شاگردی شهید صدر و اجازه اجتهاد از وی را داشت، اما هیچ‏گاه از آن نان نخورد و درصدد اثبات خود برنیامد.

وی با توجه به حادثه دلخراش سانحه کشته و مجروح شدن تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات متذکر شد: حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات که متاسفانه به دلیل بی توجهی مسئولان نسبت به وجود نقص فنی اتوبوس رخ داده است و در این ماجرا تعداد۱۰ نفر کشته و بقیه هم مجروح شدند که در همین جا به خانواده های  داغدیده تسلیت می گوییم و طلب صبر می کنیم و برای درگذشتگان علو درجات و آرزوی سلامتی کامل برای مجروحان این حادثه داریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد