صفحه اصلی » سیاسی » مردم به میدان آمدند تا سقیفه ای دیگر تکرار نشود/ در نهم دی، صدای «لبیک یا حسین» امّت به آسمان رسید

سرتیپ علی فضلی در مراسم بزرگداشت روز بصیرت اصفهان؛

مردم به میدان آمدند تا سقیفه ای دیگر تکرار نشود/ در نهم دی، صدای «لبیک یا حسین» امّت به آسمان رسید

سرتیپ علی فضلی گفت: مردم به میدان آمدند تا سقیفه ای دیگر تکرار نشود؛ در هشت سال دفاع مقدس و چهل سال پیروی انقلاب و همه عرصه های مجاهدت و مقاومت مردم از هم سبقت گرفتند

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲ - یکشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) دقایقی پیش در تجمع مردم انقلابی و ولایتمدار اصفهان به مناسبت بزرگداشت روز 9دی ماه بیان کرد: خداوند را شاکر هستیم که  در روز حماسه عزیزان امت و میثاق با امامت و ولایت در استان انقلابی اصفهان هستیم.

وی ادامه داد: خوشحال هستیم که در کنار نماینده ولی فقیه، خانواده شهدا و مردم غیور اصفهان برای عهد و پیمانی دوباره با ولایت گردهم آمده ایم.

سرتیپ پاسدار علی فضلی همچنین خاطر نشان کرد: مردم اصفهان بار دیگر با ندای وحدت، برادری و انسجام خودشان برای دفاع از دین خدا در این میعادگاه مهم به میدان آمده اند.

این فرمانده ارشد نظامی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: کودتاچیان و براندازها در زمان رسول خدا(ص)، می خواستند با رحلت ایشان، حق امامت را از امیرالمؤمنین(ع) و فرزندان معصوم آن ها بگیرند.

وی در تشریح این که برخی امام علی(ع) را برای بیعت به مسجد بردند و این بیعت دونشانه داشت، ادامه داد: نخست این که گفته بودند کسانی که برای بیعت به میدان می آیند اول بابد موهای سر خود را بتراشند و دوم این که شمشیرها را بالا و برافراشته نگه دارند؛ اما در روز اول دعوت کسی به میدان نیامد و به نقل تاریخ؛ روز پنجم دعوت 11 نفر برای بیعت به میدان آمدند. برخی این افراد هم بیعت شکنی کردند و در مقابل امام ایستادند و از طرفی جنگ هایی را به حضرت تحمیل کردند؛ از طرفی هم در آن جنگ ها غنایمی به دست می آوردند و برای تقسیم غنایم، با تبر و شمشیر تقسیم غنیمت می کنند.

سردار فضلی در آسیب شناسی علل بیعت شکنی این گونه افراد گفت: بیعت شکنان به واسطه دو جیز عهد شکنی کردند، اول مطامع دنیوی و دوم فرزندانشان و به بیعت با امام معصوم(ع) ادامه ندادند.

* مردم در نهم دی با جان و سرمایه خود به میدان آمدند

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) صحبت های خود را به زمان فعلی معطوف کرد و تصریح کرد: حال سؤال این جاست؛ که آیا در انقلاب امام(ره) و نهم دی، در مقابله و مواجهه با فتنه فتنه گران تقسیم غنیمت شد؟

وی معتقد بود: این مردم عزیز و شریف و بی نظیر در تاریخ در عهد و پیمان با نائب امام عصر(عج) از همه سرمایه های خود گذشتند و همه داشته های خود را به میدان آوردند؛ همچنین جان های مقدس و مبارک خودشان و فرزندانشان را به همراه سرمایه های خود با خدا معامله کردند.

معاون سابق عملیات فرماندهی کل سپاه پاسداران در میدان انقلاب اصفهان حضور مردم در حماسه دی ماه را بسیار ارزشمند دانست و تأکید کرد: مردم به میدان آمدند تا سقیفه ای دیگر تکرار نشود؛ در هشت سال دفاع مقدس و چهل سال پیروی انقلاب و همه عرصه های مجاهدت و مقاومت مردم از هم سبقت گرفتند و شاهد این ادعا، 24 هزار شهید گرانمایه استان اصفهان است که سلام و درود خدا بر آن ها باد.

فضلی همچنین افزود: در سال 88 که حضور گسترده مردم عزیز ایران اسلامی در انتخابات مجد و عظمت و شکوهی را خلق کرد، گروهی فتنه گر، سران فتنه و عناصر غرب طلب، غرب زده و وابسته به غرب که در واقع نفوذی های غرب بودند و از اول انقلاب با مواردی از آن ها مواجه بودیم، با برنامه ریزی و پیش بینی و سازمان دهی قصد داشتند که این عظمت حضور و گسترده مردم به کام مردم تلخ کنند؛ چرا که به آرمان ها و آرزوهای باطل خودشان نرسیدند.

وی در جمع مردم اصفهان گفت: دشمن برنامه ریزی داشت که اگر رأی آوردیم که هیچ، اگر نیاوردیم تقلب را سازماندهی کنند و بنای قانون گریزی را در دستور کار خود قرار بدهند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس در واکنش به ادعای تقلب گفت: اگر تقلب صورت گرفت، در زمان دولت های شما هم باید این اتفاق می افتاد، اما آیا امکان تقلب وجود دارد؟

فضلی همچنین تصریح کرد: فتنه گران فراتر از این ها سازماندهی داشتند و خودشان را برای کف حیابان از میدان راه آهن تا میدان تجریش تهران آماده کردند؛ نماد سبز اموی را به عنوان شاخصه ای که از انقلاب های رنگین و مخملین غربی ها به امانت گرفتند و ایحاد شکاف بین امت را هدف گذاری کردند و در ام القرای حهان اسلام(تهران) نا امنی ایجاد کردند.

* سال 88 دفاع مقدس دیگری تکرار شد

این فرمانده نظامی خصوص رفتار ضد ملی فتنه گران اظهار کرد: 29 خرداد ماه نائب امام زمان خطبه خواندند و فرصت بیشتری را برای بررسی به شکایات پیش بینی کردند که تصور می رفت این افراد اگر روح اسلامی و ملی به هر کیفیتی داشتند، در آن روز ختم همه مسائل را بیانات تعیین کننده رهبری قرار دهند، اما فردای همان روز در 30 خرداد فاجعه بدتری را به مردم تحمیل کردند.

فرمانده دانشگاه افسری امام حسین(ع) با اشاره به این که فتنه گران به دنبال کشته سازی بودند، خاطر نشان کرد: به همین صورت هشت ماه از تهران به اندازه هشت سال دفاع مقدس انرژی گرفتند؛ قطعه دیگری مانند دفاع مقدس رخ داد و می دیدیم که مردم ما بسیجیان ما را پشتیبانی می کردند.

فضلی همچنین گفت: عرصه را تا شب تاسوعا و روز عاشورا تنگ کردند و در این شب و روز عزیز از مظلومیت مردم سوء استفاده و همچنین شروع به هتک حرمت به همه مقدسات کردند؛ آن ها عکس و تمثال و قرآن را پاره کردند. درود و سلام خدا بر مردمی که از امام خود اطاعت کردند.

* آبی روی آتش فتنه ریخته شد

وی حضور مردم در نهم دی ماه را حماسه ای بزرگ دانست و ادامه داد: سراسر کشور نهم دی ماه را به میدان آمدند و طومار فتنه و فتنه گران را برای همیشه بستند و آب را روی آتش ریختند؛ در واقع نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امّت با ولایت نام گرفت و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب شد.

فضلی همچنین به مردم انقلابی و ولایتمدار اصفهان اعلام کرد: از دشمنی دشمنان هرگز نباید غافل شویم، ممکن است دوباره مکر کنند و دشمنی کنند و فتنه های جدیدی به بار بیاورند؛ چرا که رسول مکرم اسلام(ص) می فرمایند مردم هر گاه اچر بی بصیرتی و غفلت شوند، خداوند بدترین آن ها را بر آن ها مسلّط می کند.

سرتیپ فضلی روز بصیرت را روزی برای خیزش امت دانست و گفت: شاید ندای «هل من ناصر ینصرنی» بلند نشد ولی صدای «لبیک یا حسین» امّت به آسمان رسید.

وی همچنین صحبت از فتنه های کور 96 به میان آورد و خاطرنشان کرد: برخی افراد در سال 96 دوباره به بهانه های گرانی و تورم که البته این ها حقیقت است، فتنه کردند؛ امّا مردم نجیب و عزیز ما با این ها مقابله کردند و مردم استان اصفهان هم در شهرهای مختلف ایستادند.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) در پایان صحبت خود اظهار کرد: از دشمنی امریکایی و صهیونیست ها نباید غفلت کنیم، مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم صحبت هایی داشتند که فرمودند «ملت ایران بیداری خود را حفظ کنند، این که امریکایی ها گفته اند در سال 97 چنین و چنان می کنیم ممکن است فریب باشند و جنجال می کنند و نقشه را برای سال 98 کشیده باشند. همه حواسشان را جمع کنند. توصیه من به همه جوان ها و مجموعه های گوناگون و جریان های سیاسی این است که مراقب باشند به دشمن پهلو ندهند و میدان را برای دشمن آماده نکنند.»

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد