صفحه اصلی » سیاسی » ناگفته های اصلاح قانون انتخابات از زبان نماینده شاهین شهر/ اعلام علنی تنها شرط امکان اثبات عدم التزام به قانون اساسی و اسلام!

در گفت و گو با صاحب نیوز مطرح شد؛

ناگفته های اصلاح قانون انتخابات از زبان نماینده شاهین شهر/ اعلام علنی تنها شرط امکان اثبات عدم التزام به قانون اساسی و اسلام!

نماینده شاهین‌شهر پیرامون اصلاح قانون انتخابات مجلس گفت: در قانون جدید، افرادی اگر مسلمان هم نباشند و جایی هم اعلام نکرده باشند که ما مسلمان نیستیم، یا اعلام نکند که التزام عملی به اسلام، قانون اساسی و ولایت‌فقیه نداریم، می‌توانند به مجلس ورود پیدا کنند.

تاریخ انتشار: ۰۶:۰۸ - سه شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۱

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه نفوذ یکی از مسائلی است که سال ۹۴ به آن دقت نشد و بخشی از کشور دچار این معضل شد، اظهار کرد: علی‌رغم هشدارهایی که رهبر انقلاب در چندین نوبت دادند، افرادی که نظام محاسباتی فکریشان دچار مشکل است در بین تصمیم گیران و تصمیم سازان کشور ورود پیدا کردند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت:عده‌ای بنا دارند راه نفوذ را به مجلس روان کنند و پروژه نفوذ را پیش ببرند.

وی افزود: برخی‌ها تلاش می‌کند برای برداشتن موانعی که برای نفوذ در قانون انتخابات فعلی وجود دارد به مجلس بیایند و پیشرفت نفوذ را در کشور چند برابر کنند که طرحی تحت عنوان استانی شدن انتخابات را مطرح کردند که توسط تعدادی از نمایندگان ارائه‌شده که با رأی بالایی فوریت آن تصویب شد.

حاجی دلیگانی بیان کرد: طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس پس از آمدن از کمیسیون مربوطه با نکاتی همراه بود که بسیار جای تعجب دارد؛ به نظر می‌رسد ادامه پروژه نفوذ در سطح مجلس با شرایط پیش رو بسیار آسان تر انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: افرادی اگر مسلمان هم نباشند و جایی هم اعلام نکرده باشند که ما مسلمان نیستیم، یا اعلام نکنند که التزام عملی به اسلام، قانون اساسی و ولایت‌فقیه نداریم، می‌توانند به مجلس ورود پیدا کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس تأکید کرد: تائید صلاحیت التزام عملی به اسلام، قانون اساسی و ولایت‌فقیه را فقط در صورتی خدشه‌دار شدن و حائز شرایط رد صلاحیت دانسته‌اند که در یک تریبون عمومی اعلام عدم التزام به اسلام و قانون اساسی و ولایت‌فقیه را بیان کرده باشند.

وی در پایان گفت: با این اصلاح قانون بنا دارند که بتوانند بحث نفوذ را استمرار ببخشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد