صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » نبود تعامل و همدلی بین نهادهای فرهنگی زمینه ساز بروز مشکلات است/ فرهنگ خود باوری و عزت نفس باید در جامعه تقویت شود

مدیرکل ارشاد استان:

نبود تعامل و همدلی بین نهادهای فرهنگی زمینه ساز بروز مشکلات است/ فرهنگ خود باوری و عزت نفس باید در جامعه تقویت شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در جلسه شورای فرهنگ عمومی نایین گفت: فرهنگ خود باوری و عزت نفس توام با ایمان و تقوا، فرهنگی است که باید برای تقویت آن تلاش شود.

تاریخ انتشار: ۰۷:۰۶ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در جلسه شورای فرهنگ عمومی نایین با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تشکیل حکومت فراز و نشیب‌های مختلفی دارد و رمز موفقیت در این رابطه با شناخت کامل موضوع و احاطه دقیق به آن محقق می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ریشه بسیاری از مسائل را در عدم شناخت مبدا حیات بشر دانست و افزود: انسان باید متوجه شود که نعمات الهی چیست و چگونه به کار می‌آید و در درجه بعدی بداند که چه وظیفه‌ای در قبال آن نعمت دارد و مخاطرات این راه را نیز شناخته تا بتواند از آن به سلامت عبور کند.

وی فرهنگ را سبب شکل دهی جامعه و نوع حرکت و هدف آن دانست و خاطرنشان کرد: فرهنگ بدون شک مقدم بر اقتصاد است چرا که اگر فرهنگ درست شود سایر مشکلات نیز برطرف خواهند شد.

حجت الاسلام انصاری فرهنگ را پایه نظام اسلامی توصیف کرد و گفت: فرهنگ خود باوری و عزت نفس توام با ایمان و تقوا فرهنگی است که قابلیت مقاومت و مقابله با تهاجم بیگانه را دارد و لازم است برای تقویت این فرهنگ تلاش شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان عدم تعامل و همدلی بین نهادهای فرهنگی را زمینه ساز بروز مشکل دانست و تصریح کرد: یکی از اصلی ترین نهادهایی که در تقویت فرهنگ اتحاد بین نهادهای فرهنگی موثر است شورای فرهنگ عمومی بوده چرا که در این شورا مهم‌ترین نهادهای فرهنگی گرد هم آمده و برای فرهنگ سازی جامعه تصمیم گیری و تصمیم سازی می‌نمایند بنابراین لازم است اهتمام جدی در تشکیل جلسات این شورا صورت پذیرد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!