صفحه اصلی » اجتماعی » اجرای هفت اقامتگاه بوم گردی در محور تاریخی نایین

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین خبر داد؛

اجرای هفت اقامتگاه بوم گردی در محور تاریخی نایین

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین از اجرای همزمان احداث و تجهیز هفت اقامتگاه بوم گردی در محور تاریخی فرهنگی شهر نائین خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۷:۵۸ - جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مدنیان گفت: با پیگیری های صورت گرفته و حمایت های انجام شده در سال جاری موافقت اصولی و مجوز احداث هفت اقامتگاه بوم گردی، یک هتل سنتی و دو سفره خانه سنتی در بافت تاریخی نائین صادر گردید.

 رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین افزود: با توجه به حضور سالانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی در بافت تاریخی شهر نائین و کمبود تأسیسات اقامتی و گردشگری، ایجاد و احداث این اقامتگاه ها در محور تاریخی شهر نائین از محله باب المسجد تا نوآباد، پنجاهه و سپس بازار تاریخی این شهر در دستور کار این اداره کل جهت پیگیری و تشویق سرمایه گذاری قرار گرفت.
وی خاطر نشان کرد: یکی از این اقامتگاه ها نیز که به زودی به بهره برداری خواهد رسید در محله تاریخی “کلوان” واقع شده که انتظار می رود تا آغاز سال جدید و نوروز 1398 حداقل سه باب از این اقامتگاه ها و یکی از سفره خانه های سنتی به بهره برداری رسیده و آماده پذیرائی گردشگران باشند.
مدنیان همچنین تأکید کرد: آغاز به کار و افتتاح این اقامتگاه ها را می توان نقطه عطفی در صنعت رو به رشد گردشگری شهر نائین دانست و با ایجاد و تاسیس اقامتگاه های بوم گردی در بافت تاریخی شهر نائین و تبدیل بناهای تاریخی به مجموعه های گردشگری علاوه بر ایجاد زیر ساخت های اقامتی و پذیرایی برای گردشگران موجبات حفظ یک اثر تاریخی و احیاء بافت تاریخی این شهر مهیا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!