بوم‌گردی
۱۷:۵۸ - جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۱۴

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین خبر داد؛

اجرای هفت اقامتگاه بوم گردی در محور تاریخی نایین

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین از اجرای همزمان احداث و تجهیز هفت اقامتگاه بوم گردی در محور تاریخی فرهنگی شهر نائین خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مدنیان گفت: با پیگیری های صورت گرفته و حمایت های انجام شده در سال جاری موافقت اصولی و مجوز احداث هفت اقامتگاه بوم گردی، یک هتل سنتی و دو سفره خانه سنتی در بافت تاریخی نائین صادر گردید.

 رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نائین افزود: با توجه به حضور سالانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی در بافت تاریخی شهر نائین و کمبود تأسیسات اقامتی و گردشگری، ایجاد و احداث این اقامتگاه ها در محور تاریخی شهر نائین از محله باب المسجد تا نوآباد، پنجاهه و سپس بازار تاریخی این شهر در دستور کار این اداره کل جهت پیگیری و تشویق سرمایه گذاری قرار گرفت.
وی خاطر نشان کرد: یکی از این اقامتگاه ها نیز که به زودی به بهره برداری خواهد رسید در محله تاریخی “کلوان” واقع شده که انتظار می رود تا آغاز سال جدید و نوروز 1398 حداقل سه باب از این اقامتگاه ها و یکی از سفره خانه های سنتی به بهره برداری رسیده و آماده پذیرائی گردشگران باشند.
مدنیان همچنین تأکید کرد: آغاز به کار و افتتاح این اقامتگاه ها را می توان نقطه عطفی در صنعت رو به رشد گردشگری شهر نائین دانست و با ایجاد و تاسیس اقامتگاه های بوم گردی در بافت تاریخی شهر نائین و تبدیل بناهای تاریخی به مجموعه های گردشگری علاوه بر ایجاد زیر ساخت های اقامتی و پذیرایی برای گردشگران موجبات حفظ یک اثر تاریخی و احیاء بافت تاریخی این شهر مهیا شود.