صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » نیازهای امروز آموختن قرآن در قالب هنر است/ اصفهان مهد هنر و صنایع دستی

مدیر دانشگاه فرهنگ وهنر اصفهان:

نیازهای امروز آموختن قرآن در قالب هنر است/ اصفهان مهد هنر و صنایع دستی

قلمکاریان گفت: امروز صنایع دستی و در شکل هنر می تواند در راستای آموزش قرآن به نسل های مختلف و تحکیم جایگاه قرآن موثر باشد لذا جشنواره ملی صنایع دستی آیات برگزار می شود

تاریخ انتشار: ۱۸:۱۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛سید محمد قلمکاریان عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون برگزاری جشنواره ملی صنایع دستی آیات اظهار کرد: جشنواره ملی صنایع دستی آیات به عنوان یک کار قرآنی است.

مدیر دانشگاه فرهنگ وهنر اصفهان با بیان اینکه نبی مکرم(ص) فرمودند کسی که قرآن را بزرگ بداند خداوند را بزرگ دانسته، گفت: در روایت آمده است «بهترین شما کسی است که قرآن را بیاموزد و به دیگران یاد دهد» لذا یاد دادن به روش های مختلفی است که قالب هنری از آن جمله است.

وی تصریح کرد: امروز صنایع دستی و شکل هنر می تواند در راستای آموزش قرآن به نسل های مختلف و تحکیم جایگاه قرآن موثر باشد.

قلمکاریان افزود: جشنواره ملی صنایع دستی آیات در چهار رشته بافت، سفال، فلز و چوب برگزار می شود؛ چوب وقتی گفته می شود یعنی همه رشته هایی که با چوب کار می کنند را شامل می شود.

وی با اشاره به اینکه اصفهان مهد هنر و صنایع دستی است، خاطرنشان کرد:مهلت ثبت نام هنرمندان علاقه مند برای شرکت در این جشنواره ملی تا پایان 30 دی ماه و از طریق سایت  و مهلت ارسال آثار تا 10 بهمن ماه و مراسم اختتامیه جشنواره ملی صنایع دستی آیات 25 بهمن ماه همزمان با برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان است.

مدیر دانشگاه فرهنگ وهنر اصفهان ابراز کرد: بخش ویژه ای درباره چهلمین سالگرد انقلاب و با محوریت قرآن درنظر گرفته شده چرا که رهبری فرمودند کتاب انقلاب ما قرآن هست،

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!