صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » وجود 450 صنایع دستی در ایران از 600 نوع صنایع دستی شناخته شده در جهان/ جشنواره ملی صنایع دستی آیات در اصفهان برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان:

وجود 450 صنایع دستی در ایران از 600 نوع صنایع دستی شناخته شده در جهان/ جشنواره ملی صنایع دستی آیات در اصفهان برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با بیان اینکه اصفهان ظرفیت بی بدیلی در زمنیه صنایع دستی در سطح جهان و ایران دارد گفت: اصفهان میزبان جشنواره ملی صنایع دستی آیات است.

تاریخ انتشار: ۱۸:۴۹ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمدعلی انصاری عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون برگزاری جشنواره ملی صنایع دستی آیات با بیان آیه شریفه «إن هذا القرآن یهدی للتی هی اقوم» اظهار کرد: قرآن هم معجز الهی و هم کتاب زندگی ما مسلمین است و به تعبیر قرآن هر آنچه بشر برای زندگی لازم باشد در قرآن است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استا اصفهانن بیان کرد: هنر صنایع دستی در بین همه رشته های هنری رشته ای که هم از نظر هنری ارزشمند و کاربردی است.

وی تصریح کرد: تعدادی از مراکز فرهنگی دنیا تا ۶۰۰ نوع صنایع دستی را نام بردند که از این تعداد حدود ۴۵۰ صنایع دستی در کشور ایران وجود دارد که در بین استان ها و شهرهای کشور چه در زمان گذشته و حال شهر اصفهان سرآمد بوده است.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه از ۴۵۰ نوع صنایع دستی در کشور حدود ۲۸۰ نوع صنایع دستی در اصفهان وجود دارد، عنوان کرد: این ظرفیت بالایی است که می تواند در خدمت ارزش های کشور و مردم باشد و در حوزه هنر و آیات قرآن هفت جشنواره ملی طراحی شده است که جشنواره ملی صنایع دستی آیات به میزبانی اصفهان انجام می شود.

وی ادامه داد: در این جشنواره چهار سرفصل بزرگ تعریف شده که فلز، چوب، بافت و سفال با همه هنرهای زیر مجموعه آن ها را شامل می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان تاکید کرد: برای ایجاد خلاقیت در این جشنواره و ممانعت از کارهای تکراری، اعلام شده آثار ارسالی باید تولیدی سال ۹۷ باشد تا آثاری که درجشنواره های قبل ارائه شده به این جشنواره ارسال نشود.

وی خاطرنشان کرد: در چهلمین سالگرد انقلاب شاهد سیر تحولات متعددی در این زمینه هستیم  و این نشان از تلفیق هنر و ارزش های انقلابی است که یکی از معاونت های وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی معاونت عترت و قرآن اختصا یافته که تلفیقی از هنر و تعالیم دینی وارزش های قرآنی را طراحی کرده است

حجت الاسلام انصاری در پایان گفت: تا این زمان حرفی از تعطیل شدن دانشگاه علمی وکاربردی نیست که در بین همه دانشگاه های علمی وکاربردی دارای جایگاه مشخص و خوبی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!