صفحه اصلی » اجتماعی » طرح تربیتی بهنام محمدی نقطه پیوند مدرسه، مسجد و خانواده است

مسئول بسیج دانش آموزی جرقویه علیا:

طرح تربیتی بهنام محمدی نقطه پیوند مدرسه، مسجد و خانواده است

مسئول بسیج دانش آموزی جرقویه علیا گفت: هدف از اجرای طرح شهید بهنام محمدی تربیت نوجوانان تراز انقلاب با استفاده از ظرفیت مدارس و مساجد است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۶ - یکشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۶

محسن منصوری در حاشیه اردوی یک روزه این طرح در گفتگویی با خبرنگار  صاحب نیوز؛ با اشاره به اهداف این طرح گفت: برای تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی باید حداقل چهار ویژگی به وجود آید.

مسئول بسیج دانش آموزی جرقویه علیا ادامه داد: این فرد باید عالم و اهل فکر، مهذب و دین‌مدار، انقلابی، کارآمد و توانمند باشد.

وی افزود: تمام این ویژگی‌ها در صورتی هویت‌بخش است که فرد دارای دیدگاه تمدنی و نگاه بلندی باشد، برای تحقق این امر باید سه نهاد مسجد، خانه و مدرسه همسوی یکدیگر حرکت کنند که این حرکت می‌تواند باعث ساخت محله اسلامی شود.

منصوری با بیان این که این طرح دارای چند مرحله است، تصریح کرد: یکی از این مراحل برگزاری اردوهای یک روزه فرهنگی با هدف تقویت ارزش های دینی و انقلابی است که خود این اردو نیز اهدافی را دنبال می کند.

مسئول بسیج دانش آموزی جرقویه علیا، خاطر نشان کرد: افزایش مهارت های جمعی و التزام به مقررات جمع، تقویت احساس مسئولیت پذیری، ایجاد محبت بین خود دانش آموزان و مربیان مقابله با جنگ نرم دشمن با روش الگو دهی و معرفی جلوه های عینی ایثار و مقاومت و شهادت؛ از جمله مهم ترین اهداف این اردو است.

وی با اشاره به دیگر اقداماتی که در این طرح انجام می شود گفت: هدف دیگر از اجرای این طرح تقویت روحیه علمی و ایجاد خود باوری و کرامت نفس است.

منصوری با اشاره به مهم ترین مرحله این طرح، اظهار کرد: مهم ترین مرحله این طرح اجرای برنامه حق القدم روحانی و برنامه کلاس های قرآن به منظور احیای امر اقامه نماز و انس با روحانیت در دانش آموزان است.

مسئول بسیج دانش آموزی جرقویه علیا، ادامه داد: این هدف مهم باعث الگو پذیری از برجستگی های شخصی روحانیون شده و همچنین ایجاد رغبت و نزدیکی به خدا برای استقبال دانش آموزان از نماز جماعت را به همراه خواهد داشت.

منصوری با اشاره به هدف از برگزاری کلاس های قرآن در این طرح، افزود: این کار باعث ایجاد رغبت و جذابیت برای استفاده حداکثری دانش آموزان از قرآن می شود و انتقال معارف قرآنی می تواند بر روی رفتار مخاطب اثرگذار باشد.

طرح شهید بهنام محمدی امسال در دبیرستان شهید منصوری شهر حسن آباد در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!