صفحه اصلی » اجتماعی » فرار رو به جلو عضو شورای شهر/ حاشیه سازی نفر سیزدهم شورا؛ این بار برای خبرنگاران

شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر اصفهان؛

فرار رو به جلو عضو شورای شهر/ حاشیه سازی نفر سیزدهم شورا؛ این بار برای خبرنگاران

شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر اصفهان صبح امروز در حالی برگزار شد که حاشیه سازی های یکی از اعضای شورای شهر که پیش از این هم حاشیه هایی برای شورای شهر ایجاد کرده بود، این جلسه را نیز به حاشیه برد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۳ - یکشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان صبح امروز به ریاست فتح‌اله معین، با حضور 12 نفر از اعضای این شورا و مرتضی طهرانی معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان برگزار شد.

مدیران شهری منتقدان را تکریم کنند

علیرضا نصراصفهانی در جلسه امروز شورای شهر اصفهان اظهار کرد: حیات امروز شهر و کاهش هزینه‌های مادی، مالی و اجتماعی و فرهنگی نیازمند دیده‌بانی شهروندان و پویا بودن اصحاب جراید و شبکه‌های مجازی بوده و ورود این مجموعه‌های تأثیرگذار را باید به فال نیک بگیریم و از آن‌ها درست استفاده کنیم.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیا اینکه باید نقد منصفانه را پاس داریم،تصریح کرد: باید زمینه پرسش‌گری و نقادی را گسترش دهیم و اگر پروژه‌های عمرانی نقد و واکاوی می شود و اگر انتصابات تحلیل می‌شود و مرتب انفعالات شهری رصد می‌شود، مدیریت شهری باید قدردان این فضا باشد و عوامل آن را تکریم کند.

نصر اصفهانی بیان کرد: از مدیران شهری که با صبوری و خویشتن داری از این فضاها بدون ترش رویی عبور می کنند و با صبر بالا در راستای پویایی اجتماعی حرکت می کنند سپاس گزارم.

وی افزود: همه باید مراقب آبروی افراد باشیم و در دین ما نیز این موضوع مهم تلقی شده است و شخصیت حقوقی و حقیقی افراد باید محافظت شود؛ از معلمان می‌خواهم مشکلات صنفی خود را با تدبیر و از راه قانونی به مسؤولان برسانند.

نصرگفت: معلمان همیشه در صحنه بوده و صف خود را از آشوب‌گران جدا کرده‌اند و همگان بدانند پاسداشت فرهنگیان در حقیقت پاسداشت علم و دانش است و هرگونه برخورد غیرمعمول با آن‌ها درست نیست؛ اگر آن‌ها اعتراضی دارند صنفی است و به دنبال یادآوری تربیت نسلی مؤمن، دانا، توانا و کارآمد نیازمند آبرومندی بوده و خسارت به آن‌ها خسارت به آینده و جوانان این کشور است.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: مناطق 15گانه باید تمام املاک خصوصی و دولتی که منجر به آلودگی بصری شده‌اند را شناسایی و ضمن دعوت از مالکان نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام کنند. یکی از این‌ها ساختمان هم‌جوار پل مارنان است که ظاهر آن بسیار زشت و زننده شده است.

افتتاح مدارس مهارتی برای نخستین بار در اصفهان

کورش محمدی نیز در این جلسه بیان کرد: اقدام اداره شهروندی با حمایت معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان در جهت برگزاری برنامه «کلاس شهر» که مهارت ارتباط مؤثر و شهروند خوب را به کودکان شهر آموزش می‌دهد قابل تقدیر بوده و نیاز به همکاری آموزش و پرورش و ارتباط شایسته آنان با مدیریت شهری برای انجام بهتر آن داریم.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان این که در اصفهان برای نخستین‌بار مدارس مهارتی با محوریت خانواده و با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی در حدود بیش از 40 نقطه شهر افتتاح خواهد شد، گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی اساتید این مدارس را تأمین می‌کند تا در جهت تقویت و توامند سازی خانواده ها در برابر چالش‌ها و بحران‌ها تشکیل شود.

وی یادآور شد: در 11 شهر کشور طرح کاهش عوارض و ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین و سکونت‌گاه‌های غیررسمی ترسیم و اجرا شده که با اجرای آن در اصفهان می‌توان 500 هزار نفر حاشیه‌نشین را ساماندهی کرد؛ نتایج این طرح در 10 شهر قابل ملاحظه بوده و در 9 شهر عوارض ناشی از حاشیه نشبنی کاهش پیدا کرده است،  در این راستا با وزارت کشور توافق شد که 10 دفتر تسهیل‌گری و توسعه محلی با حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در مناطق حاشبه نشین شهر ایجاد شود.

حاشیه سازی نفر سیزدهم شورا؛ این بار برای خبرنگاران

سلب عضویت و صدور حکم قانونی در برابر تخلفات اعضای شوراهای شهر و روستا، موضوعی است که این روزها در سطح کشور مطرح و تعداد زیادی از تخلفات در حوزه مدیریت شهری در دوره اخیر با بازداشت و برخوردهای قضایی همراه بوده است. در استان اصفهان نیز در کنار انتشار مستندات مخالفت دستگاه امنیتی و وزارت کشور با سفر عضو شورای شهر اصفهان به لهستان، گفته می‌شود پرونده تخلفات دیگری در حوزه شوراها در دست بررسی و اقدام است؛ این موضوع باعث واکنش یکی از اعضا در بخشی از جلسه امروز شورای شهر اصفهان شد.

مهدی مقدری که با تأخیر در جلسه علنی امروز شورای شهر حاضر شده بود، در خصوص اتفاقات اخیر اظهار کرد: از رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان و همچنین استاندار اصفهان خواهشمندم به تعویق جلسات هیأت حل اختلاف استان در خصوص سفر لهستان اینجانب و شهردار اصفهان پایان دهند تا زمینه بیان دفاعیات و ارائه مستندات دستگاه‌های امنیتی اتفاق بیفتد تا کانال‌های فضای مجازی دیگر برای سفر لهستان دست و پا نشکنند.

این عضو شورای شهر اصفهان در ادامه علی‌رغم تأکید ابتدای جلسه نائب رئیس شورای شهر مبنی بر استفاده از فرصت نقد رسانه‌ای و تکریم اصحاب رسانه با کنایه تندی به خبرنگار صدا و سیما، گفت: در خصوص حضور خبرنگار صدا و سیمای اصفهان پس از یک سال در صحن شورا نیز باید عرض کنم که تنها صدا و سیمای مرکز استان است که از شورای شهر گزارشی تهیه نمی‌کنند و به مردم گزارش نمی‌دهد.

وی با گریزی به گمانه‌زنی‌ها در مورد استعفایش از عضویت در شورا زد و خاطرنشان کرد: متن اصلی نطق بنده که دیشب تا صبح تهیه کرده‌ام تبدیل به جزوه‌ای شد که قرائت آن قطعاً در 10 دقیقه مقدور نیست؛ این متن که خطاب به رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان است را به ایشان تحویل می‌دهم تا در صورت صلاحدید در طول هفته یا هر زمان دیگری منتشر کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!