صاحب نیوز

3032181_122

فوتسال در رینگ؛

چوب و چماق و چاقو جایگزین توپ/ عربده‌کش ها مقابل رختکن تیم شهروند تماشاگران را تحریک کردند

بازی گیتی پسند و شهروند ساری بعد از پایان نیم اول در حالی که تیم شهروند ساری با نتیجه دو بر صفر جلو بود به درگیری کشیده شد و نیمه تمام ماند

کدخبر: 930301
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ @ ۱۲:۳۲


به گزارش صاحب نیوز؛ دیدار تیم‌های فوتسال گیتی‌پسند و شهروند ساری که در هفته ۲۴ لیگ برتر به میزبانی گیتی پسند در چارچوب لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور در جریان بود، پس از اتمام نیمه نخست در حالی که شهروند ساری با نتیجه دو بر صفر پیش بود، زمانی که تیم‌ها قصد خارج شدن از زمین را داشتند بازیکنان شهروند و گیتی‌پسند درگیر شدند.

درگیری ‌ها از کجا شروع شد

در پایان نیمه نخست زمانی که مربی دروازه بان گیتی پسند قصد داشت با کاپیتان شهروند ساری صحبت کند، دیگر بازیکنان شهروند ساری با خیال اینکه مربی گیتی پسند قصد درگیری دارد وارد میدان شدند و سراغاز حواشی در این دیدار بود و تیم شهروند ساری در نیمه دوم در زمین حضور پیدا نکرد.

با چوب و چماق به بازیکنان ما حمله کردند

سعید خیراندیش درباره برخورد تعدادی تماشاگرنما در ورزشگاه پیروزی اصفهان اظهار کرد: تیم شهروند ساری ۲ بر صفر از گیتی‌پسند جلو افتاد و بازی قشنگی در حال برگزاری بود.

وی با اعلام اینکه پس از پایان سوت نیمه اول تماشاگرنماهای اصفهانی طاقت این شکست را نداشتند، تصریح کرد: تعدادی از تماشاگرها و بازیکنان‌ آنها با چوب و چماق به بازیکنان ما حمله کردند.

سرپرست تیم فوتسال شهروند ساری خاطرنشان کرد: سه بازیکن ما در پی این حمله مصدوم شدند و در بیمارستان بستری هستند.

خیراندیش با اعلام اینکه رضا امانی، امیرحسین رسولی و امیرحسین اسماعیلی در بیمارستان بستری هستند، بیان کرد: این سه نفر از ناحیه صورت بینی و گونه دچار شکستگی شدند.

وی خاطرنشان کرد: به بازیکنان ما با چوب حمله شده است و تا پلیس به بازیکنان ما برسد، کار از کار گذشته بود.

سرپرست تیم فوتسال شهروند ساری در پاسخ به این سؤال که آیا بازی به‌صورت کلی لغو شده است، گفت: بازیکن برای ادامه بازی نداشتیم، از طرفی جو ورزشگاه هم برای ادامه بازی مناسب نبود.

وی درباره وضعیت مصدومان تصریح کرد: در حال حاضر این ورزشکاران در بیمارستان کاشانی اصفهان بستری هستند.

سرپرست تیم فوتسال شهروند ساری در ارتباط با وضعیت دیگر بازیکنان این حادثه بیان کرد: مصدومیت بقیه بازیکنان کمتر است، به همه بازیکنان ما آسیب رسیده و در اتوبوس منتظر وضعیت جسمی این سه بازیکن برای برگشت به ساری هستیم.

محمد اسماعیل‌پور سرمربی تیم شهروند ساری در جمع خبرنگاران اصفهان نیز از حمله یکی از لیدرهای گیتی‌پسند صحبت به میان آورد.

وی اظهار کرد: همان‌طور که ملاحظه کردید بازی روال عادی خود را طی می‌کرد که در نیمه اول هم با دو گل پیش افتادیم که پس از پایان به صدا درآمدن سوت نیمه اول درحالی که به سمت رختکن می‌رفتیم، اتفاقات عجیبی رخ داد.

سرمربی شهروند ساری افزود: یک نفر از کادر فنی تیم حریف به سمت بازیکنان ما آمد و یک نفر دیگر هم درب ورودی را بست تا بازیکنان ما در زمین بازی محبوس شوند، از سمت دیگر بازیکنان گیتی‌پسند با بازیکنان تیم ما درگیر شدند و آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

وی تصریح کرد: با اینکه خیلی علاقه‌مندیم که بازی را دنبال کنیم، اما به علت مجروح شدن بازیکنان، نفرات کافی برای ورود به زمین نداریم.

اسماعیل‌پور بیان کرد: با تمام احترامی که برای تیم گیتی‌پسند قائل هستم، اما به نظر می‌رسد آنها ظرفیت یک نیمه باخت را هم نداشتند و شاید فکر می‌کردند که به راحتی تیم شهروند را به دلیل بازیکنان جوانش شکست خواهند داد.

سرمربی شهروند ساری درباره وضعیت بازیکنان این تیم نیز گفت: سه نفر از بازیکنان به دلیل جراحات به بیمارستان اعزام شدند و دو نفر آن‌ها در رختکن هستند، به سر من هم یک مشت اصابت کرد ولی نیازی ندیدم به بیمارستان بروم.

وی ضمن ناراحتی از اتفاقات ایجاد شده بیان کرد: واقعاً شخصیت فوتسال امروز زیر سؤال رفت و مشخص بود که یکی از لیدرهای گیتی‌پسند از ابتدای بازی شروع به فحاشی کرد و با چاقو و چماق به سمت ما حمله‌ور شدند، نمی‌دانم چاقو از کجا آورند و به بازیکنان حمله کردند.

اسماعیل‌پور درباره تعداد نیروهای انتظامی حاضر در ورزشگاه گفت: من تنها یک افسر پلیس و دو سرباز در بازی دیدم، اما اکنون تعدادشان به ۵۰ نفر رسیده است و کاش از ابتدای بازی و بین دونیمه با توجه به حساسیت بازی بازیکنان را همراهی می‌کردند.

سرمربی شهروند با بیان اینکه قصد ورود به رختکن را داشته‌اند، اظهار داشت: در پشت در خروجی گیر افتادیم و مورد حمله واقع شدیم.

وی درباره علل وقوع چنین اتفاقاتی در فوتسال گفت: من فکر می‌کنم کنترلی که باید روی برگزاری بازی‌ها وجود داشته باشد، نیست و باید فراخور شرایط تیم‌ها و تعداد هواداران آن برنامه‌ریزی برای امنیت بازی‌ها صورت بگیرد، از ابتدای بازی شروع به فحاشی کرد و با چاقو و چماق به سمت ما حمله‌ور شدند، نمی‌دانم چاقو از کجا آورند و به بازیکنان حمله کردن

مهدی پاسبانی درباره نیمه‌تمام ماندن دیدار تیم‌های فوتسال گیتی‌پسند و شهروند ساری اظهار داشت: تیم شهروند روز گذشته (یکشنبه) تیم نرمالی نبود و اعضای این تیم از زمان ورود به سالن، به دنبال ایجاد حاشیه بودند آن‌ها زمانی که وارد سالن شدند، چند بار به در ورودی سالن لگد زدند و می‌گفتند چرا در بسته است.

وی ادامه داد: رضا امانی (بازیکن شهروند) در طول مسابقه چند مرتبه با بازیکنان و تماشاگران درگیر شد و تشنج ایجاد کرد زمانی هم که تماشاگران حاضر در سالن تحریک شوند یا اینکه به آنها توهین شود، دیگر نمی‌توان آنها را کنترل کرد امانی در پایان نیمه اول با چند هوادار گیتی‌پسند درگیر شد.

سرپرست تیم فوتسال گیتی‌پسند درباره صحبت‌های سرمربی شهروند که گفته بود این تیم در نیمه دوم به خاطر کمبود بازیکن بازی نکرد، تصریح کرد: پس از اینکه شهروندی‌ها به رختکن رفتند، در رختکن جوسازی می‌کردند تا در نیمه دوم به زمین برنگردند، 3-2 بازیکن خود را به همین دلیل راهی بیمارستان کردند؛ با پزشکان بیمارستان هم صحبت کردیم و آن‌ها گفتند یک بازیکن شهروند دچار مصدومیت جزئى است و دو بازیکن دیگر مشکلی ندارند.

بازیکنان شهروند شام می‌خوردند تا خبرنگاران را دیدند روی تخت دراز کشیدند

شهروندی‌ها بازیکنان خود را برای جوسازی راهی بیمارستان کردند تا موضوع را بزرگ جلوه دهند.»، پاسبانی با بیان این جمله خاطرنشان کرد: من با چند خبرنگار به بیمارستان رفتم و دیدم دو بازیکنی که با آمبولانس عازم بیمارستان شدند، در حال خوردن شام بودند! این دو بازیکن تا خبرنگاران را دیدند، روی تخت دراز کشیدند! یکی از این بازیکنان زانوی خود را با یخ بسته بود مگر می‌شود تماشاگران با بازیکنی درگیر شوند و به زانوی او ضربه بزنند؟ اعضای تیم شهروند از ابتدا به دنبال جوسازی بودند که به هدف‌شان رسیدند.

یک مشت عربده‌کش مقابل رختکن تیم شهروند حضور داشتند

وی با بیان اینکه اعضای تیم شهروند کارهای نامربوطی انجام می‌دادند، گفت: یک مشت عربده‌کش مقابل رختکن تیم شهروند حضور داشتند و به همراه اعضای کادر فنی این تیم، به هواداران اصفهانی فحاشی می‌کردند زمانی که اعضای تیم شهروند را آرام می‌کردم، آنها قائم مقام و چند عضو دیگر باشگاه گیتی‌پسند را هم کتک زدند حتی مأموران نیروی انتظامی هم گفتند اعضای تیم شهروند جو را متشنج می‌کنند و توهین‌های آن‌ها را نوشتند.

سرپرست تیم گیتی‌پسند با بیان اینکه تماشاگران ساروی هم در سالن به تیم مقابل توهین می‌کنند، اظهار داشت: در ساری چهار هزار نفر به سالن می‌آیند و در طول مسابقه فحاشی می‌کنند، زمانی که سرپرست تیم زمزم اصفهان بودم، آن‌ها یک بار داور را کتک زدند، چون گیتی‌پسند به عنوان صدرنشین لیگ برتر به پلی‌آف رسیده، نمی‌خواهند که از امتیاز میزبانی و حمایت تماشاگران خود استفاده کنیم مطمئنم این اتفاقات از قبل برنامه‌ریزی شده بود و به دنبال به هم ریختن جو بودند که متأسفانه تا حدودی به هدف خود رسیدند.

پاسبانی درخصوص احتمال محرومیت تیم گیتی‌پسند از حضور تماشاگران خود در دیدارهای پلی‌آف تصریح کرد: این به گزارش ناظر داورى بستگی دارد، اتفاقات این بازی مانند این بود که یک نفر در شهر قرچک و در حضور هواداران تیم مقاومت، به خانواده مردم این شهر اهانت کند، این تماشاگران هم در پاسخ به این فرد، به او توهین می‌کنند چند نفر هم در این میان جو را به هم می‌ریزند و با درگیری تماشاگران با آن یک نفر، تیم مقاومت قرچک به چند بازی بدون حضور تماشاگر محکوم می‌شود.

هر چند هنوز رای برای این مسابقه به صورت رسمی اعلام نشده است اما از رای پنج بر صفری به سود شهروند ساری و محرومیت دو جلسه‌ای تماشاگران گیتی پسند حکایت دارد.

انتهای پبام/