صفحه اصلی » اقتصادی » نخستین جشنواره و نمایشگاه فولاد کشور برگزار شد/ پر کردن خلأ میان مصرف‌کننده و تولیدکننده تکنولوژی هدف برگزاری جشنواره

با حضور فولاد مبارکه اصفهان:

نخستین جشنواره و نمایشگاه فولاد کشور برگزار شد/ پر کردن خلأ میان مصرف‌کننده و تولیدکننده تکنولوژی هدف برگزاری جشنواره

بزرگ‌ترین گردهمایی تولیدکنندگان تأمین‌کنندگان، بازرگانان و متخصصان زنجیره آهن و فولاد ایران در برج میلاد تهران برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۲۲:۳۸ - دوشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۷

به گزارش صاحب نیوز، بزرگ‌ترین گردهمایی تولیدکنندگان تأمین‌کنندگان، بازرگانان و متخصصان زنجیره آهن و فولاد ایران از صبح امروزتا عصر فردا در برج میلاد تهران برگزار شد.

در ابتدای این جشنواره، بهرام سبحانی اظهار کرد: سعی کرده‌ایم با برگزار این نمایشگاه و جشنواره حلقه مفقوده بین تولیدکنندگان و تجهیزات و تکنولوژی صنعت فولاد را با مصرف‌کنندگان  صنعت فولاد در کشور را برقرار کنیم.

وی بابیان اینکه امروز مرز ۵۰ سال پیشینه در صنعت فولاد را پشت سر گذاشتیم گفت: امروزه ظرفیت 30 میلیون تن در سال محقق  شده است.

وی در ادامه بابیان اینکه امروزه از فاینانس‌های خارجی در این عرصه استفاده می‌شود، افزود: شرکت‌های بزرگ دولتی، نیمه‌دولتی و خصوصی طی سال‌های اخیر برای گسترش صنعت فولاد ایجادشده‌اند.

رئیس جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران در ارتباط با فلسفه این جشنواره تصریح کرد: متوجه شدیم شرکت‌های تولیدکننده زیرمجموعه فولاد از دانش‌های بروز یکدیگر باخبر نیستند و این در حالی است که تحریم‌ها شدید شده و برخی از این واحدها دچار مشکل شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه صفرتا صد خودکارسازی صنعتی توسط شرکت‌های داخلی انجام می‌گیرد، بیان کرد: در این نمایشگاه سعی کرده‌ایم توانمندی‌های شرکت‌های مختلف را به نمایش بگذاریم تا هم نیازهای شرکت‌های فولادسازی مطرح شود هم شرکت‌های دانش‌بنیان در این زمینه ارائه راهکار دهند.

سبحانی عنوان کرد: به امید روزی که هم بانک‌های ایرانی حمایت بیشتری از صنعت فولاد داشته باشند هم دانش این عرصه را به‌صورت کامل داشته باشیم چون خرید یک قطعه از خارج از کشور به همراه یک تکنولوژی دارای هزینه بیشتری است.

وی با تأکید بر اینکه تجهیز ایرانی ممکن است ایرادی داشته باشد اما راحت‌تر می‌تواند آن را برطرف کند، گفت: تفاهم‌نامه‌هایی امروز به امضا خواهد رسید تا زمینه تولید فولاد و زیرساخت‌های آن را تسهیل کند.

رئیس جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از رونمایی بسته نرم‌افزاری شرکت‌های تولیدکننده و سازنده فولاد و شرکت‌های وابسته خبر داد، خاطرنشان کرد: برخی از برگزیدگان از بین تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان و بازرگانان و متخصصان برتر زنجیره آهن و فولاد ایران نیز با اهدای جایزه ملی فولاد ایران موردتقدیر و تشکر قرار خواهند گرفت.

سبحانی عنوان کرد: امروز که تحریم‌ها شدید شده برای برخی از واحدها احساس درماندگی در عرصه تأمین قطعاتی ایجادشده درحالی‌که در واحد دیگری از فولاد کشور این قطعه ممکن است بومی‌سازی و تولیدشده باشد.

وی افزود: انجمن فولاد ایران باهدف تأمین خلأ بین مصرف‌کننده  و تولیدکننده تکنولوژی در زمینه صنعت فولاد نمایشگاه و جشنواره را ایجاد کرد ه است، این کار برای اولین کار در ایران انجام می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!