صفحه اصلی » بین الملل » حرکت‌های ایذایی آمریکا برای جلوگیری از پیروزی گفتمان در غرب آسیا

تحلیلگر مسائل سیاسی مطرح کرد؛

حرکت‌های ایذایی آمریکا برای جلوگیری از پیروزی گفتمان در غرب آسیا

یک تحلیلگر مسائل سیاسی بابیان اینکه حرکت‌های ایذایی نظامی-سیاسی آمریکا برای جلوگیری از انتشار و پیروزی گفتمان مقاومت است که می‌تواند در بسیاری از عرصه‌ها به ضرر آمریکا تمام شود، گفت: حرکت‌های ضدونقیض آمریکایی‌ها برای جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه خصوصاً سوریه است که در همسایگی رژیم صهیونیستی قرار دارد و امینت این رژیم جعلی را دچار تهدید می‌کند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۴ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

رمضانعلی غلامرضایی در گفت‌وگو با صاحب نیوز اظهار کرد: مهم‌ترین کار برای مقابله با آمریکا شناخت اهداف آن از تنش‌آفرینی در منطقه خاورمیانه است که اگر این اهداف را تبیین کنیم تصمیمات برنامه‌ریزان، کارگزاران و سیاستمداران آمریکا را بهترم متوجه می شویم.

تحلیلگر مسائل سیاسی بابیان اینکه یکی از اهداف اصلی آمریکایی از تنش‌آفرینی در منطقه خاورمیانه، استفاده از موقعیت فوق‌العاده جغرافیایی، اقتصادی و انرژی این منطقه است، گفت: تأمین امنیت رژیم صهیونیستی هدف دیگر آمریکایی‌ها از حضور و ایجاد تنش در منطقه خاورمیانه است.

وی افزود: اگر امروز اعلام می‌کنند که ما می‌خواهیم از سوریه و جنگ‌های بیهوده خارج شویم به این نتیجه رسیده‌اند که علی رغم هزینه‌های سنگینی نتوانسته‌اند به اهداف خود برساند و رئیس‌جمهور آمریکا باره‌ها اعلام کرده است که در این 15 سال اخیر بیش از هفت تریلیون دلار هزینه کردیم و هیچ نتیجه‌ای نگرفتیم.

وی بابیان اینکه یکی از دلیل تصمیم خروج از سوریه اوضاع اقتصادی آمریکا است، تأکید کرد: آمریکا از علاوه بر کسری بودجه، بدهی سنگین خارجی دارد و اوضاع اقتصادی قابل‌تعریفی ندارد و مجبور است هزینه‌هایش را کاهش دهد؛ این خروج آمریکا از سوریه به معنای پذیرش شکست است و این شکست برای آمریکایی‌ها خیلی سخت است.

این تحلیلگر سیاسی ادامه داد: خروج آمریکا، پیروزی بزرگی برای کشورهای منطقه که گفتمان مقاومت را دنبال می‌کنند، است که این ابرقدرتی که خودشان ادعا دارند در جهان متزلزل می‌شود.

وی بابیان اینکه حرکت‌های ایذایی نظامی-سیاسی آمریکا برای جلوگیری از انتشار و پیروزی گفتمان مقاومت است که می‌تواند در بسیاری از عرصه‌ها به ضرر آمریکا تمام شود، تصریح کرد: حرکت‌های ضدونقیض آمریکایی‌ها برای جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه خصوصاً سوریه است که در همسایگی رژیم صهیونیستی قرار دارد و امینت این رژیم جعلی را دچار تهدید می‌کند.

غلامرضایی تأکید کرد: محور سوم در این بحث، رفت‌وآمدهای آمریکا است که مانند گذشته نیست، در این پازل باید نقش ترکیه، روسیه و دیگر کشورهای منطقه را در نظر گرفت که دیگر در کنار آمریکا نیستند.

وی با اشاره به نداشتن نفوذ آمریکا در منطقه مانند گذشته، افزود: خروج و رهایی آمریکا از عراق و سوریه، تقویت گفتمان مقاومت، تقویت رقیب آمریکا در شرق که روسیه است، باعث می‌شود.

این کارشناس سیاسی اضافه کرد: روسیه بعد از فروپاشی شوروی تمام پایگاه‌های خود را از دست داد و در زمان حاضر خروج کامل آمریکا از سوریه باعث می‌شود که انسجام سوریه مجدد برگردد.

وی بابیان اینکه خروج آمریکا باعث تقویت روسیه می‌شود که این خوشایند آمریکا و در این زمینه همه تصمیم با ترامپ نیست، گفت: خروج آمریکایی‌ها از سوریه به این صورت امنیت رژیم صهیونیستی را به خطر می‌اندازد و تقویت‌کننده کشورهایی که در مقابل آمریکا ایستاده‌اند می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!