صفحه اصلی » اجتماعی » 210 کیلوگرم ماهی فاسد در اردستان از چرخه انسانی خارج شد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان:

210 کیلوگرم ماهی فاسد در اردستان از چرخه انسانی خارج شد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان گفت: با بازرسی از دو دستگاه خودرو 210 کیلو گرم ماهی فاقد هویت و غیر بهداشتی که به صورت غیر مجاز نسبت به عرضه آن اقدام کرده بودند جمع آوری شد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ میثم استکی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با بازرسی های مستمر در سطح شهرستان اردستان توسط کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی شبکه دامپزشکی تعداد دو دستگاه خودروی حامل پخش ماهی توقیف شدند.

وی افزود: با بازرسی از دو دستگاه خودرو 210 کیلو گرم ماهی فاقد هویت و غیر بهداشتی که به صورت غیر مجاز نسبت به عرضه آن اقدام کرده بودند جمع آوری و پس از اخذ دستور مقام قضایی محموله مذکور از چرخه مصرف انسانی خارج شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان گفت: از خصوصیات ظاهری و معیارهای ماهی تازه این است که چشم ماهی تازه به صورت کاملا برآمده و سیاه با مردک روشن و قرنیه شفاف و همچنین پوست روشن و بدون تغییر رنگ و درخشنده است.

استکی افزود: برخورد قاطع و قانونی بازرسان شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان با تهدید کنندگان سلامت مردم جدی بوده و در این امر هیچ کوتاهی انجام نخواهد شد.

وی تصریح کرد: شرایط حمل، نگهداری و عرضه ماهی تازه باید ضمن رعایت ضوابط و با اخذ گواهی بهداشتی، قرنطینه ای و بصورت یخ پوشانی کامل فرآورده و صرفا توسط خودروهای دارای پروانه اشتغال به حمل از اداره کل دامپزشکی استان و در مراکز عرضه هم به  شکل یخ پوشانی انجام شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان ګفت: از شهروندان درخواست می شود برای تهیه فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود تنها از مراکز مجاز عرضه که تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی می باشند، اقدام کرده و در صورت مشاهده فروش فرآورده ها به صورت سیار، گزارش آن را  با دامپزشکی در میان بگذارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!