صفحه اصلی » اجتماعی » تعداد زیادی از صندوق‌های صدقات را مددجویان می‌گیرند/ افزایش ۴۴ درصدی مشارکت اصفهانی ها در پرداخت زکات و طرح اکرام

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد:

تعداد زیادی از صندوق‌های صدقات را مددجویان می‌گیرند/ افزایش ۴۴ درصدی مشارکت اصفهانی ها در پرداخت زکات و طرح اکرام

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: باید دست این مردم را بوسید که در این شرایط اقتصادی کشور افزایش کمک به مددجویان کمیته امداد را داشته‌ایم و درک مردم برای کمک به محرومین بیشتر شده است.

تاریخ انتشار: ۱۸:۳۸ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا عسگریان عصر امروز در نشست خبری بابیان اینکه هزینه‌ای، از زمانی که به‌عنوان صدقه داده می‌شود و تا زمانی که به دست محروم می‌رسد، تأثیر زیادی در زندگی شخصی فرد دارد، اظهار کرد: این‌گونه کمک به محرومان جامعه افتخاری بزرگی برای کمیته امداد است و از طریق مردم به مردم کمک می‌کند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: اطراف ما کسانی هستند که مشکلات معیشتی دارند که با کمک اندک هرکدام از ما این مشکلات را می‌توان حل کرد و نقش ما معرفی نیازمندان سطح جامعه به عموم مردم است.

وی افزود: تعداد زیادی از صندوق‌های صدقات کمیته امداد را مددجویان این نهاد می‌گیرند

عسگریان بابیان اینکه در هفت ماه گذشته نسبت به سال گذشته در جذب درآمدها ۳۵ درصد رشد کردیم، تصریح کرد: کمک‌های نقدی و غیر نقدی شامل این افزایش‌ها شده و سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار صدوق‌های صدقه کشور بوده است.

وی ادامه داد: باید دست این مردم را بوسید که در این شرایط اقتصادی کشور افزایش کمک به مددجویان کمیته امداد را داشته‌ایم و درک مردم برای کمک به محرومین بیشتر شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد بابیان اینکه مردم امسال در جشن نیکوکاری بیشتر از گذشته حضور داشتند، عنوان کرد: جشن نیکوکاری با منطق گسترده وارده خانه نیازمندان در سراسر کشور می‌شود که می‌خواهیم خوشحالی عید را در بین مردم تقسیم کنیم که نیازمند کمک جدی رسانه‌ها هستیم که با کمک رسانه‌ها، کمک‌های مردمی مؤثرتر می‌شود.

وی بیان کرد: امیدوار هستیم سال آینده بتوانیم ۵۰ درصد از منابع را افزایش دهیم که این کار کمک به خانواده‌های نیازند آسان می‌کند.

عسگریان با تأکید بر اینکه استان اصفهان ازنظر اخذ صدقات، زکات و کمک‌های مردمی و در پرداخت نقدی و غیر نقدی به مددجویان در میانه جدول است، گفت: پرداخت زکات و طرح اکرام ۴۴ درصد افزایش داشته که به دلیل مردم متدین، توریست و صنایع است.

وی ادامه داد: طرح اکرام که شامل ایتام و محسنین می‌شود برای کمیته امداد به دلیل پرداخت منظم مردم عزیز مهم است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد بابیان اینکه استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و آذربایجان شرقی استان‌های اصلی کمیته امداد هستند، اظهار کرد: هفت هزار خیریه در سطح کشور در حال فعالیت هستند و در برخی استان‌ها این خیریه‌ها به شهرها و استان‌های دیگر کمک می‌کنند که آماری از آن‌ها نداریم.

وی بیان کرد: وقتی با مردم به‌صورت رودررو گفت‌وگو می‌کنیم کمک‌ها بیشتر می‌شود تا سال آینده اکثر فعالیت کمیته امداد امام خمینی (ره) برون‌سپاری کنیم و صدوق‌های صدقه و خیلی از فعالیت‌های دیگر به مردم واگذار شود.

عسگریان بابیان اینکه با هم‌افزایی مردم کارها بهتر انجام می‌شود، تأکید کرد: این برون‌سپاری به سمت مراکز نیکوکاری، خیریه‌ها و صندوق‌های کمیته امداد واگذار می‌شود که ما نظارت می‌کنیم؛ هزار و 500 مرکز نیکوکاری وجود دارد که ‌تا پایان سال به دو هزار مرکز می‌رسانیم.

وی با تأکید بر اینکه در طول هرسال 130 هزارتا 140 هزار شغل ایجاد می‌کنیم، تصریح کرد: سال گذشته حدود 150 هزار نفر از سیستم حمایتی کمیته امداد خارج شدند و به دلیل بود که با حمایت‌های این نهاد توانستند روی پای خود بایستند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد ادامه داد: مددجویان کمیته امداد در بینم دیگر اقشار جامعه بهترین بازپرداخت کنندگان تسهیلات بانکی هستند و بالای 95 درصد از مشاغل ایجاد برای این مددجویان تک نفره است.

وی با اشاره به مقام آوردن کمیته‌های امداد سراسر کشور در جشنواره شاهد رجایی، خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال یکی از شاخص‌های جشنواره شهید رجایی که را مشخص می‌کند که کمیته امداد هرساله در همه اکثر استان‌ها رتبه خوبی را کسب می‌کند.

عسگریان اذعان کرد: کمک‌های مردمی را به دلیل شرعی و عرف جامعه نمی‌توانیم از منطقه‌ای به منطقه دیگر انتقال دهیم و این شایعه‌هایی که کمک‌های مردمی به کشورهای دیگر انتقال داده می‌شود هیچ‌کدام صحت ندارند.

وی بابیان اینکه در کشورهای دیگر هم به دلیل علاقه به امام خمینی (ره) چنین اقداماتی بانام امام و کمیته امداد انجام می‌شود، گفت: به‌عنوان‌مثال در کشور عراق هم صندوق‌هایی به‌عنوان صندوق صدقه قرار داده‌اند، اما درآمدهای کشور آن مختص به عراق است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد تصریح کرد: به دنبال ایجاد توازن در کمک‌رسانی به ایتام هستیم، بحث اکرام درآمد پایدار است اما بعضی درآمدهای ما ازجمله صدقات پایدار نیست؛ ترمیم فرآیندهای اصلی ازجمله صدقات، نیکوکاری و جشن‌ها و متمرکز شدن روی اقدامات ازجمله برنامه‌های سال آینده کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

وی تأکید کرد: کمیته امداد سرمایه‌گذاری نمی‌کند هلدینگ اقتصادی ندارد و ساختمان مرکزی سابق کمیته امداد در سوهانک بااعتباری بالغ‌بر هزار میلیارد تومان فروخته شد و در حوزه صدقات و صندوق قرض‌الحسنه هزینه شد.

عسگریان بابیان اینکه امسال قرار بود کاهش مددجو را داشته باشیم، افزود: به دلیل مشکلات اقتصادی بیش‌تر از 500 هزار خانوار به مددجویان کمیته امداد اضافه شد که مددجویان تحت پوشش به حدود دو میلیون خانوار رسیده‌اند.

وی بیان کرد: امسال در ایام اربعین در استان ایلام و خوزستان که پایانه‌های مرزی مهران و شلمچه فعال بود پرداخت صدقه دو و نیم برابر افزایش پیدا کرد.

وی در پایان گفت: این فعالیت‌ها و کمک‌های مردمی از برکات جمهوری اسلامی است که با کمک خیرین تعداد زیادی از مردم ناتوان توانسته‌اند درآمد قابل قبولی را کسب کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!